Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Nowe twarze w Orkiestrze Dętej OSP Przasnysz. Orkiestra jest otwarta dla wszystkich chętnych

Orkiestra Dęta jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu powitała w swoich szeregach nowych członków. Są to: Klaudia, Ola oraz Łukasz. Poza nimi kilka osób jest w tzw. służbie przygotowawczej. Licząca ponad 100 lat orkiestra [powstała w 1907 roku – przyp.red.] jest otwarta na koleje osoby. Tym samym zaprasza wszystkich chętnych chcących grać w jej szeregach.

Klaudia jest najmłodszym członkiem orkiestry, w październiku skończy 8 lat. W domu rodzinnym zawsze miała styczność z muzyką – jej ciocia skończyła Szkołę Muzyczną I-stopnia w Przasnyszu i gra na saksofonie w naszej orkiestrze. To właśnie ona zaszczepiła w niej tę pasję do muzyki i zachęciła do dołączenia do nas. Klaudia gra na klarnecie, dodatkowo od dwóch lat chodzi na zajęcia keyboardu w MDK-u i należy do Miejskiego Zespołu Wokalnego MDK Przasnysz. Poza tym lubi taniec (break dance u pana Tomasza Świderskiego „Świder”) oraz należy do Przasnyskiego Klubu Sportów Walki OKAMI – Boks, Kickboxing, K1, który prowadzi nasza saksofonistka Wiktoria. Ponadto od września rozpoczyna przygodę ze Szkołą Muzyczną I-stopnia w Przasnyszu. Pomimo młodego wieku ma kilka pasji, które stara się godzić ze sobą.

Przygoda Oli z muzyką rozpoczęła się w czwartej klasie szkoły podstawowej, kiedy dołączyła do szkolnego chóru. Od roku śpiewa w scholi parafialnej Semper cum Domino, dzięki której dowiedziała się o naszej orkiestrze – występowaliśmy razem na VIII edycji Kolędowania w Wężewie. Ponadto nasz kapelmistrz Piotr Zalewski uczy Olę muzyki w szkole, więc szybko się dogadali i zaczęli naukę gry na saksofonie altowym. Poza muzyką Aleksandra interesuje się makijażem.

Łukaszowi muzyka towarzyszy od wielu lat, zawsze chciał grać na bębnach i w podstawówce często śpiewał na szkolnych akademiach. Obecnie należy do chóru szkolnego, który prowadzi nasz kapelmistrz. Podczas jednej rozmowy wywiązał się temat orkiestry i Łukasz wyjawił swoje zainteresowanie perkusją. Takim sposobem w maju rozpoczęła się jego przygoda z instrumentami perkusyjnymi, na których gra w naszej orkiestrze. Oprócz tego Łukasz zajmuje się motoryzacją, z którą wiąże swoją przyszłość.

– Poza nimi mamy kilka osób będących w tzw. Służbie przygotowawczej. Są to Maciek, który uczy się grać na saksofonie sopranowym, Maciek, Kryspin i Szymon na sakshornie altowym. Mają oni zajęcia w poniedziałki i czwartki przed próbą orkiestry. Nie mamy przerwy wakacyjnej, więc jest to dobry czas, by spróbować zacząć swoją przygodę z muzyką. Orkiestra jest otwarta dla wszystkich, także zapraszamy – mówi druhna Zofia Osowska.

 

IP, WS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider