Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Otwarte Mistrzostwa Jednorożca w Tenisie Stołowym i Badmintonie

Odbyły się 3. Otwarte Mistrzostwa Jednorożca w Tenisie Stołowym i Badmintonie. Rywalizację rozegrano w następujących kategoriach wiekowych: U-9, U-12, U-15, U-18 oraz OPEN. Poziom był jak zwykle wysoki, a spotkania bardzo zacięte.

Od trzech lat formuła jest niezmienna i w skrócie wygląda następująco: mecz składa się z dwóch setów rozgrywanych do 21 punktów, po jednym w każdej z następujących dyscyplin: w tenisie stołowym i badmintonie; pojedynek rozgrywany jest zawsze w tej samej kolejności – od najmniejszej rakiety do największej; mecz odbywa się pomiędzy tymi samymi zawodnikami grających przeciwko sobie we wszystkich wymienionych dwóch dyscyplinach – przy czym zarówno liczba setów jak i liczba możliwych do zdobycia w nich punktów są w każdej grze identyczne; zwycięzcą całego meczu semiracketlona jest zawodnik, który zdobył więcej punktów we wszystkich setach (np. gra zawodnik A i B – tenis stołowy: 21:10, badminton: 15:21 – mecz kończy się ogólnym wynikiem 36:31 – wygrywa zawodnik A); jeśli po dwóch setach obaj zawodnicy mają taką samą liczbę punktów, wtedy dodatkowo i obligatoryjnie zarządza się tie break’a do 11 punktów (przy zdobyci 6 punktu przez jednego z zawodników następuje zmiana dyscypliny).

Podobnie jak zasady, tak i kategorie półracketlona są od początku takie same, i tak: rozgrywane są tylko gry pojedyncze oddzielnie dla dziewcząt/kobiet oraz chłopców/mężczyzn, w następujących kategoriach wiekowych: U-9, U-12, U-15, U-18 oraz OPEN.

Dodatkowo oprócz rywalizacji w poszczególnych kategoriach o tytuł Mistrz Jednorożca, zawodnicy dosłownie walczą o każdy punkt (piłeczkę/lotkę), gdyż do zdobycia jest zawsze 8 dedykowanych statuetek dla najlepszych: badmintonisty/ki, tenisisty/ki w kat. junior i senior. Nie zawsze zdobywca pierwszego miejsca zostaje szczęśliwym posiadaczem wspomnianej wyżej statuetki.

Aby wyłonić mistrzów w 10 kategoriach potrzebna była pięciogodzinna sportowa rywalizacji, podczas której rozegrano 50 niejednokrotnie zaciętych meczów, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a i tak o rozstrzygnięciu pojedynku decydował jeden punkt.

Mistrzów Jednorożca w poszczególnych kategoriach zdobyli:

Maria Siwoska – dziewczęta U-9 (początkujący)
Szymon Siwosko – chłopcy U-9 (początkujący)
Agata Grabowska – dziewczęta U-9
Julian Krukowski – chłopcy U-9
Zuzanna Grabowska – dziewczęta U-12
Emilia Opalach – dziewczęta U-15
Maciej Brzozowy – chłopcy U-15
Bartosz Brzozowy – chłopcy U-18
Emilia Opalach – kobiety OPEN
Maciej Brzozowy – mężczyźni OPEN

Natomiast najlepsi z najlepszych w poszczególnych sportach rakietowych, to:

Zuzanna Grabowska – najlepsza tenisistka stołowa kat. JUNIOR
Igor Wilga – najlepszy tenisista stołowy kat. JUNIOR
Emilia Opalach – najlepsza badmintonistka kat. JUNIOR
Maciej Brzozowy – najlepszy badmintonista kat. JUNIOR
Emilia Opalach – najlepsza tenisistka stołowa kat. SENIOR
Wiktor Grabowski – najlepszy tenisista stołowy kat. SENIOR
Emilia Opalach – najlepsza badmintonistka kat. SENIOR
Maciej Brzozowy – najlepszy badmintonista kat. SENIOR
Ponadto wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz słodki upominek.

 

SC

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider