Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

Trudne zadania pobudzają myślenie i pozwalają się rozwijać

Justyna Jeżowska jest tegoroczna maturzystką z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu. Na zakończenie szkoły średniej osiągnęła wysoką średnią 5,03. W czasie wręczania świadectw ukończenia szkoły, w nagrodę za znakomite wyniki w nauce oraz aktywną działalność społeczną na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego, otrzymała rower górski.

Przed Justyną czerwcowy egzamin dojrzałości, mimo panującej sytuacji, widzi pozytywna stronę przesunięcia matury, ponieważ dało to więcej czasu na lepsze przygotowanie.

– Ile czasu codziennie poświęcasz na naukę?
– Na naukę dziennie poświęcam ok. 4 godzin.

– Twój ulubiony przedmiot to….
– Matematyka.

– Dlaczego właśnie ten?
– Dlatego, że lubię rozwiązywać zadania z matematyki, a zwłaszcza te trudniejsze, które pobudzają myślenie i pozwalają mi się cały czas rozwijać w tej dziedzinie.

– Co chciałabyś robić w przyszłości, Twój wymarzony zawód?
– W tak młodym wieku ciężko jest już dokładnie określić co by się chciało robić w przyszłości, bo niejednokrotnie są to decyzje na długie lata, a co do wymarzonego zawodu to każdy zawód ma swoje plusy i minusy, a jako młoda osoba nie posiadam doświadczenia w wielu dziedzinach i nie wiem jeszcze jaka praca dawałaby mi satysfakcję.

– Osiągnęłaś bardzo wysoką średnią, jak Ci się to udało, czy to najwyższa Twoja średnia w czasie dotychczasowej nauki?
– Wysoka średnia jest zasługą dużej ilości czasu spędzonego przed książkami oraz systematycznej nauce. Tak to moja dotychczas najwyższa średnia.

– W tym roku zdajesz maturę, jakie przedmioty wybrałaś?
– Oczywiście polski i matematyka to podstawa. Jako język obcy wybrałam język rosyjski. Z rozszerzonych przedmiotów – matematykę.

– Jak oceniasz sytuację związaną z korona wirusem, który wpłynął na końcówkę nauki i przesunięcie terminu matury?
– Dla nas maturzystów na pewno było by lepiej gdyby zajęcia odbywały się normalnie w szkole, niestety z powodu epidemii koronawirusa oraz dla naszego bezpieczeństwa nie było to możliwe. Jednak szkoła potrafiła zapewnić nam pomoc w nauce. Dostawaliśmy dużo materiałów przygotowujących do matury oraz różne źródła z których możemy korzystać właśnie teraz samodzielnie przygotowując się do egzaminu dojrzałości. W przesunięciu terminu matur widzę pozytyw w postaci tego, że mam więcej czasu na lepsze przygotowanie, które może zaowocować wyższym wynikiem na maturze.

– Jak będziesz się przygotowywać się do egzaminu dojrzałości?
– Od dłuższego czasu powtarzam codziennie materiał w małych ilościach żeby było łatwiej. Dużo czytam, rozwiązuje zadania i arkusze z poprzednich lat. Wykorzystuje również materiały, które otrzymaliśmy od nauczycieli.

– Jak oceniasz brak egzaminów ustnych na tegorocznej maturze?
– Osobiście najbardziej obawiałam się egzaminów ustnych, więc cieszę się że zostały odwołane. Oszczędzi mi to dużo stresu.

– Gdzie chciałabyś studiować, czy masz już jakieś plany?
– W planach mam studiowanie na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie na Wydziale Nauk Ekonomicznych, a co do kierunku nie jestem jeszcze przekonana.

– Jak spędzasz wolny czas? Twoje hobby i zainteresowania to…
– W wolnym czasie czytam książki, chociaż gdy jest ładna pogoda wykorzystuje to i spędzam aktywnie czas na świeżym powietrzu jeżdżąc na rolkach lub rowerze.

– Dziękuję za rozmowę
– Dziękuję również

 

Rozmawiał: WSZ

Imię i nazwisko: Justyna Jeżowska
Średnia: 5,03
Ulubiona książka: Pozwól mi wrócić B.A. Paris
Ulubiony serial: Horoskop śmierci
Ulubiony zespół: Sanah
Idol: Edmund Hillary
Ulubiony kolor: Niebieski
Ulubione kwiaty: Tulipany
Motto życiowe: Idź przed siebie i nigdy się nie poddawać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider