Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider

[U SĄSIADÓW] Pożar stodoły. Nie żyje jedna osoba

17 stycznia o godz. 10:45 doszło do pożaru w Sarnowej Górze w powiecie ciechanowskim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził, że pali się stodoła, w której znajdowały się dwa samochody osobowe bele słomy.

Przed przybyciem straży pożarnej z budynku została ewakuowana jedna osoba poszkodowana – u której stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
– Przystąpiono do udzielania pomocy poszkodowanemu – ratownicy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. W tym samym czasie strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego rozpoczęli gaszenie stodoły. W między czasie strażacy drugiej roty ubrani w aparaty ODO przy pomocy linii gaśniczej rozpoczęli gaszenie stodoły. Na miejsce przybył patrol policji oraz ZRM, któremu przekazano poszkodowanego. Niestety po kilkudziesięciu minutach resuscytacji lekarz stwierdził zgon – mówi mł. kpt. Damian Kołpaczyński z Kp PSP Ciechanów.

Po podaniu dwóch prądów wody na palący się obiekt i wyprowadzeniu pojazdów na zewnątrz pożar został zlokalizowany. Strażacy dogaszali pogorzelisko w stodole oraz jeden z pojazdów (Nissan Almera), który uległ całkowitemu spaleniu. Następnie pogorzelisko oraz wrak samochodu dokładnie przewietrzono i sprawdzono kamerą termowizyjną. W działaniach trwających 1h41min udział brało 7 zastępów straży pożarnej.

 

IP, KP PSP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider