Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Wojskowy Oddział HDK Legion Przasnysz  – kolejna akcja zbiórki krwi

W poniedziałek, 22 czerwca odbyła się kolejna już w ostatnim czasie akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez wojskowy Oddział HDK Legion przy 2. Ośrodku Radioelektronicznym wraz z ostrołęckim Oddziałem HDK Legion przy wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Płocku.

Wydarzenie spotkało się z niesamowitym odzewem ze strony mieszkańców, jak również żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego. Gotowość do przekazania tego cennego daru zadeklarowało blisko 40 uczestników, jednakże ze względu na obostrzenia wynikające z sytuacji epidemicznej na terenie kraju przyjętych zostało 21 osób, którzy oddali łącznie 9450 ml krwi. Zorganizowana akcja dała też możliwość omówienia dalszej wielostronnej współpracy pomiędzy Oddziałem a Starostwem Powiatowym w Przasnyszu i Urzędem Miasta Przasnysz.

Trudny czas epidemii oraz zbliżający się okres wakacyjny to dobra okazja, żeby szczególnie się zmobilizować i pomagać. Żołnierze Ośrodka zrzeszeni w wojskowym klubie HDK Legion w Przasnyszu zachęcają do dzielenia się tym cennym darem, prosząc także o rozpropagowanie kolejnych akcji w swoich mediach społecznościowych.

IP, por. A. Michalski;

Fot. kpt. M. Jasiński, mł. chor. Z. Bąkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider