Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Wypadek w Klewkach, pomoc osobie bezdomnej, interwencje przy połamanych konarach i pożar samochodu

Dwa dni, tj. 13-14 października były intensywne w wykonaniu przasnyskich strażaków. 8 razy interweniowali przy połamanych konarach drzew, wypadku samochodowym w Klewkach. Działali również w akcji gaśniczej samochodu osobowego w miejscowości Mosaki-Stara Wieś i pomagali przy interwencji związanej z osobą bezdomną.

Wczoraj, 13 października od godzin popołudniowych  w związku z załamaniem pogody – intensywny deszcz i silny wiatr – strażacy aż ośmiokrotnie interweniowali przy połamanych konarach drzewa na drogach powiatowych i wojewódzkich. Strażacy usuwali konary z drug znajdujących się na ternie gmin: Przasnysz, Krzynowłoga Mała, Jednorożec, krasne i Czernice Borowe.

Około godz. 17:25 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Klewki na trasie drogi wojewódzkiej Przasnysz – Czernice Borowe.

-W chwili przybycia straży pożarnej samochód BMW 3 zajmował jeden pas ruchu, drugie auto Peugeot Partner znajdował się w przydrożnym rowie. Cztery osoby podróżujące autem znajdowały się poza pojazdem – mówi Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy KP PSP w Przasnyszu.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu instalacji elektrycznej w uszkodzonych autach przystąpili do pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w medycznych czynnościach ratowniczych udzielanych osobom poszkodowanym. Wszystkie cztery osoby zostały zabrane do szpitala przez ZRM. Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza i Ochotnicze Straże Pożarne KSRG Obrąb i Rostkowo.

Z kolei około godz. 21:45 strażacy interweniowali, po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego osoby bezdomnej przebywającej w pustostanie przy ul. Jana Kilińskiego w Przasnyszu. Straż brała udział w działaniach razem z pogotowiem ratunkowym. Przetransportowała osoba bezdomną, która nie mogła się samodzielnie poruszać z pustego budynku do karetki pogotowia.

Ostatnia, jak na razie, interwencja straży miała miejsce dziś rano (środa 14 października) o godzi. 6:59 w miejscowości Mosaki Stara Wieś w gminie Krasne. tam doszło do pożaru pojazdu osobowego. w Akcji gaśniczej brał udział zastęp JRG z Przasnysza i OSP krasne.

IP, SZW, KP PSP, fot. KP PSP, OSP Krasne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider