niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Akademia z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Krasnem [ZDJĘCIA]

 

W tym roku uroczysta akademia z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem odbyła się 10 listopada. W obecności dyrektora szkoły, pani Małgorzaty Balcerzak, wychowawców i uczniów klas I-III oraz zaproszonych gości – pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem – uczniowie klasy III przedstawili montaż słowno-muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Utwory poetyckie i piosenki zaprezentowane przez uczniów klasy III oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość płynące z faktu, że po 123 latach niewoli nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.
Wszyscy uczniowie zgromadzeni w sali gimnastycznej z wielkim entuzjazmem i dumą śpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor zapewniła obecnych, że jest dumna i spokojna o dalsze wychowanie patriotyczne swoich młodszych uczniów.
O godzinie 11:11 społeczność szkolna dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.
Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwały: wychowawca klasy III pani Danuta Masłowska oraz opiekun chóru szkolnego pani Katarzyna Magnuszewska. Wszystkim osobom, które służyły radą i pomocą w tym przedsięwzięciu – Dziękujemy!

IP, SPK, Fot. SPK