Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Bieg z Flagą dla Łucji w Jednorożcu [ZDJĘCIA]

 

O godz. 11:11 dnia 11 listopada rozpoczęliśmy obchody Dnia Niepodległości, które są nie tylko doskonałą okazją do okazania swojego patriotyzmu, ale w tym roku również do pokazania jak duże serca mamy.

Zebraliśmy się dużą grupą, w skład której wchodziło 77 osób plus 1 piesek, również mający numer startowy. Przybyli do nas patrioci z Ciechanowa, Przasnysza, Ojrzenia, Płońska, spod Gruduska czy nawet Legionowa. Na miejscu startu pojawił się także nasz Wójt Krzysztof Iwulski, który razem ze wszystkimi odśpiewał Hymn Polski 🇵🇱 Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali, jak już wspomnieliśmy, numerki startowe oraz mogli zasilić naszą zbiórkę. Podczas tegorocznej imprezy zbieraliśmy pieniążki do puszki na leczenie i rehabilitację naszej Łucji. Mama Łucji- Aneta, tak jak i my brała udział w naszej akcji.
Po odśpiewaniu hymnu ruszyliśmy spod Urzędu Gminy w Jednorożcu na 5 kilometrowy trening biegowo-rowerowo-kijkowy ulicami naszej miejscowości. Mieliśmy ze sobą flagi, biało- czerwone elementy ubioru, okolicznościowe przypinki czy balony, a podczas pokonywania kolejnych metrów z głośnika płynęła patriotyczna muzyka, która towarzyszyła nam do końca imprezy. Po trasie spotykaliśmy mieszkańców, którzy witali nas z radością i wspierali nas w naszych działaniach. Bardzo szybko dotarliśmy na metę przy Szkole. Każdy uczestnik otrzymał medal wykonany ręcznie przez naszego wspaniałego Roberta. Następnie mogliśmy zregenerować siły korzystając z przygotowanego posiłku. Na stole czekały: kawa, herbata, słodkości, pyszne ciasta, popcorn i wata cukrowa – każdy znalazł coś dla siebie. Natalia z Robertem rozdali pakieciki startowe, a potem losowano upominki. Główna nagroda – deskorolka, trafiła do Michała. Już nie możemy się doczekać, gdy wyjedzie nią na ulice Jednorożca Potem komisyjnie przeliczyliśmy pieniążki wrzucane do puszki dla Łucji- okazało się, że zebraliśmy pokaźną sumę, która przekroczyła nasze oczekiwania. Mamie Łucji- Anecie przekazaliśmy 1520 zł. Wzruszona dziękowała wszystkim obecnym za okazane wsparcie. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do pokazania, że patriotyzm to nie tylko odśpiewanie hymnu i przemarsz z flagą, ale przede wszystkim pomaganie potrzebującym, by wszystkim nam żyło się lepiej w naszym kraju.

IP, Jednorożec Robi Co Może, Fot. Jednorożec Robi Co Może

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider