środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSport

Bieg z Flagą dla Łucji w Jednorożcu [ZDJĘCIA]

 

O godz. 11:11 dnia 11 listopada rozpoczęliśmy obchody Dnia Niepodległości, które są nie tylko doskonałą okazją do okazania swojego patriotyzmu, ale w tym roku również do pokazania jak duże serca mamy.

Zebraliśmy się dużą grupą, w skład której wchodziło 77 osób plus 1 piesek, również mający numer startowy. Przybyli do nas patrioci z Ciechanowa, Przasnysza, Ojrzenia, Płońska, spod Gruduska czy nawet Legionowa. Na miejscu startu pojawił się także nasz Wójt Krzysztof Iwulski, który razem ze wszystkimi odśpiewał Hymn Polski ?? Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali, jak już wspomnieliśmy, numerki startowe oraz mogli zasilić naszą zbiórkę. Podczas tegorocznej imprezy zbieraliśmy pieniążki do puszki na leczenie i rehabilitację naszej Łucji. Mama Łucji- Aneta, tak jak i my brała udział w naszej akcji.
Po odśpiewaniu hymnu ruszyliśmy spod Urzędu Gminy w Jednorożcu na 5 kilometrowy trening biegowo-rowerowo-kijkowy ulicami naszej miejscowości. Mieliśmy ze sobą flagi, biało- czerwone elementy ubioru, okolicznościowe przypinki czy balony, a podczas pokonywania kolejnych metrów z głośnika płynęła patriotyczna muzyka, która towarzyszyła nam do końca imprezy. Po trasie spotykaliśmy mieszkańców, którzy witali nas z radością i wspierali nas w naszych działaniach. Bardzo szybko dotarliśmy na metę przy Szkole. Każdy uczestnik otrzymał medal wykonany ręcznie przez naszego wspaniałego Roberta. Następnie mogliśmy zregenerować siły korzystając z przygotowanego posiłku. Na stole czekały: kawa, herbata, słodkości, pyszne ciasta, popcorn i wata cukrowa – każdy znalazł coś dla siebie. Natalia z Robertem rozdali pakieciki startowe, a potem losowano upominki. Główna nagroda – deskorolka, trafiła do Michała. Już nie możemy się doczekać, gdy wyjedzie nią na ulice Jednorożca Potem komisyjnie przeliczyliśmy pieniążki wrzucane do puszki dla Łucji- okazało się, że zebraliśmy pokaźną sumę, która przekroczyła nasze oczekiwania. Mamie Łucji- Anecie przekazaliśmy 1520 zł. Wzruszona dziękowała wszystkim obecnym za okazane wsparcie. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do pokazania, że patriotyzm to nie tylko odśpiewanie hymnu i przemarsz z flagą, ale przede wszystkim pomaganie potrzebującym, by wszystkim nam żyło się lepiej w naszym kraju.

IP, Jednorożec Robi Co Może, Fot. Jednorożec Robi Co Może