Boisko do siatkówki plażowej w Bogatem

n
Boisko do siatkówki plażowej w Bogatem powstało z inicjatywy Arkadiusza Sekuny i Patryka Goździewskiego z Bogatego.
Pierwsze ich kroki do realizacji tej inicjatywy to pozwolenie na budowę, a także pomoc Grażyny Wróblewskiej, wójta Gminy Przasnysz i dyrektora Szkoły Podstawowej w Bogatem.

Po konsultacjach z nimi został wybrany plac na terenie szkoły, na którym mogłoby powstać boisko.
Kolejne kroki inicjatorów to rozmowy z lokalną społecznością z prośbą o pomoc.
Początek prac to zerwanie darniny i jej wywiezienie za pomocą sprzętu rolniczego dzięki Wojciechowi Karwackiego i Piotrowi Zagrobie.
Następny etap to wyrównanie terenu, wyłożenie agrotkaniną, wbetonowanie słupków do siatkówki. Przy tych pracach fizycznych brali udział: Arkadiusz Sekuna, Patryk Goździwski Paweł Kopka, Adam Kroszkiewicz, Marcin Dominik, Rafał Sekuna, Waldemar Brzostek.
Po wykonanych pracach przyszedł czas na załadunek i przewiezienie piasku maszynami rolniczymi. Tutaj pomocą służyli Piotr Zagroba, Bogdan Pawłowski, Krzysztof Ziółkowski i Wojciech Karwacki. Piasek na rzecz szkoły podarował Marcin Zaradkiewicz.
Agrotkaninę, słupki do siatkówki, siatkę, linie oraz piłkę ufundowała Szkoła podstawowa w Bogatem.

– Wszystkim ofiarodawcom i osobom którzy poświęcili wolny czas jak i włożyli wysiłek przy budowie boiska bardzo serdecznie dziękujemy. Brawa dla inicjatorów – czytamy na facebookowym fanpage Gminy Przasnysz.

 

IP, UGP, fot. UGP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *