niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Był tak pijany, że zasnął za kierownicą

We wtorek (12 lipca br.), na ul. Leśnej w Krasnem, mieszkaniec gm. Opinogóra Górna był tak pijany, że zasnął za kierownicą Peugeota. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Tuż, przed godziną 22.00 do Posterunku Policji w Krasnem zgłosiła się mieszkanka Krasnego i poinformowała, że widziała jak kierujący Peugeotem w rejonie skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Kopernika w Krasnem, zatrzymał swój pojazd a następnie zasnął za kierownicą. Widząc to z obawy o zdrowie kierującego, otworzyła drzwi pojazdu i wtedy zorientowała się, że powodem takiego zachowania mężczyzny nie był jego stan zdrowia tylko stan trzeźwości. O powyższym zdarzeniu poinformowała Policjantów z Krasnego, którzy natychmiast podjęli interwencję i ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział, 58 letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Przeprowadzone badane trzeźwości kierującego wykazało, że w swoim organizmie posiadał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzut, kierowania pojazdem na podwójnym gazie. Grozi mu teraz wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo, 58 latek musi się liczyć z kilkuletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

– Przasnyska Policja dziękuje za obywatelską postawę mieszkanki naszego powiatu, dzięki której z ruchu drogowego, został wyeliminowany kolejny nieodpowiedzialny kierowca – mówi asp. szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej komendy policji.

IP, KPP