piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Dachowanie, promile i dożywotni zakaz kierowania pojazdami

 

We wtorek, 20 lipca o godz. 16.45  w miejscowości Wielodróż w gminie Przasnysz, doszło do kolizji drogowej. Jej uczestnicy kierowca i pasażer byli pijani. Dodatkowo kierowca posiadał już dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

– Kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, 32 – letni mieszkaniec pow. makowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem na skutek czego wjechał do przydrożnego rowu doprowadzając tym do wywrócenia się pojazdu na dach – mówi asp. szt. Krzysztof Błaszczak z KPP w Przasnyszu.
Z miejsca zdarzenia do przasnyskiego szpitala z niegroźnymi obrażeniami ciała został przewieziony pasażer Peugeota, 33 – letni mieszkaniec pow. makowskiego, którego badanie trzeźwości wykazało, że posiadał on blisko 2 promile alkoholu.

– Natomiast badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że posiadał on w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Następnie po sprawdzeniu jego danych w systemie CEPIK, policjanci ustalili, że 32 latek ma już dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Wobec powyższych ustaleń, kierujący został zatrzymany do wyjaśnienia – dodaje rzecznik prasowy przasnyskiej komendy policji.

IP, KPP