sobota, 2 grudnia, 2023
Polecamy

Jak dobrać szampon do rodzaju włosów

Dobranie szamponu do włosów to bardzo kluczowa kwestia w ich codziennej pielęgnacji. Na rynku dostępnych jest aktualnie mnóstwo produktów o wielu właściwościach, w związku z czym bardzo ciężko jest nam wybrać idealny szampon dla siebie. Warto wiedzieć, że to jakiego szamponu używamy na co dzień, powinno być zależne od rodzaju naszych włosów. Dowiedz się, jaki szampon będzie dla Ciebie najlepszy.

Suche i zniszczone włosy — co będzie dla nich odpowiednie?

Jeżeli zmagasz się ze zniszczonymi i przesuszonymi włosami, warto przede wszystkim wybrać szampon, który w swoim składzie nie posiada silnych detergentów. Mowa tutaj o słynnym składniku SLS i SLES, który niestety jest zbyt mocny dla delikatnych i zniszczonych włosów. Sięgnij po szampony z łagodnymi detergentami myjącymi, takimi jak dla przykładu Lauryl Glucoside, SLG (Sodium Lauroyl Glutamate), lub także CG (Coco Glucoside).

Co więcej, przy wyborze szamponu do włosów zniszczonych i suchych zwróć uwagę na dalszy jego skład. Powinien on zawierać proteiny, środki nawilżające i silikony, które sprzyjają poprawie stanu włosów, czyniąc je bardziej odżywionymi i mocnymi zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz.

Włosy tłuste — na co zwrócić uwagę przy wyborze szamponu?

Włosom tłustym niezbędne są składniki, które zahamują wydzielanie sebum z gruczołów łojowych oraz utrudnią ich przetłuszczanie się na zewnątrz. Szampon, po który sięgniemy, powinien delikatnie oczyszczać skórę głowy, tak, aby jej dodatkowo nie podrażniać. Najlepiej postawić na szampon o prostym i krótkim składzie, przy czym należy pamiętać, aby sięgać po produkty z łagodniejszymi detergentami myjącymi.

Częste stosowanie szamponów z SLS i SLES może tylko pogłębić problem przetłuszczających się włosów. Szampon do włosów tłustych powinien przywrócić skórze głowy naturalną równowagę wodno-lipidową.

Włosy z łupieżem — co będzie dla nich pomocne?

Idealny szampon do włosów skłonnych do łupieżu powinien działać pielęgnacyjnie i przeciwgrzybiczo jednocześnie, a jego celem jest zapobieganie złuszczaniu oraz rogowaceniu naskórka. Dobrze jest, aby szampon do włosów z łupieżem zawierał składniki, które pozwolą z nim walczyć oraz skutecznie oczyszczą i ukoją skórę głowy.

Warto, aby w takich szamponach znajdował się cynk, witamina E, czy woda siarczkowa. Kluczowym składnikiem jest także selen, który wykazuje dobre działanie w walce z łupieżem. Warto także przyjmować selen w tabletkach, aby wzmocnić organizm od wewnątrz i ułatwić likwidację łupieżu.

Włosy farbowane — jakie cechy powinien mieć szampon dla tego rodzaju włosów?

Włosy farbowane wymagają większej pielęgnacji, dlatego ważne jest, aby w szamponach znalazły się takie składniki jak pantenol i proteiny, a także filtry UV, które ochronią włosy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Drugą istotną kwestią jest dbanie o głębie koloru naszych włosów.

Możemy osiągnąć to poprzez stosowanie szamponów dedykowanych konkretnych kolorom farbowanych włosów. Dla przykładu szampon z witaminą B5 będzie skutecznym wyborem dla włosów rozjaśnianych, ponieważ odżywi je, nadając im naturalnego blasku i pięknego koloru.

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/c/szampony-110

artykuł sponsorowany