Kierowca Audi zatrzymany w Byszewie za jazdę po alkoholu i posiadanie mefedronu
Kierowca Audi zatrzymany w Byszewie za jazdę po alkoholu i posiadanie mefedronu. W piątek, 22 maja, policjanci z gminy Karniewo interweniowali wobec 24-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który gwałtownie zjechał z drogi na widok radiowozu.
Kierowca Audi zatrzymany w Byszewie
W piątek, 22 maja, po godzinie 20.00, w miejscowości Byszewo, funkcjonariusze zauważyli samochód marki Audi, który gwałtownie zjechał z drogi gruntowej. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało, 24-letni kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, a jego pasażerka była nietrzeźwa.
Podczas interwencji mundurowi odkryli przy mężczyźnie foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to mefedron. Policja informuje, że mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, co może skutkować karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Oprócz tego, kierowca stanie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu kara aresztu lub grzywny w wysokości od 2 500 zł do 30 000 zł. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 6 miesięcy oraz przyznać 15 punktów karnych.
sprawdź także inne lokalne informacje
Więcej przeczytasz na portalu źródłowym: https://www.infoprzasnysz.com/na-widok-policji-gwaltownie-zjechal-z-drogi-24-letni-kierowca-audi-mial-sporo-na-sumieniu/.
