Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Kolejne dofinansowanie unijne na infrastrukturę wiejską

W pierwszej połowie kwietnia Gmina Przasnysz podpisała kolejne dwie umowy na dofinansowanie zadań, które będą rozwijać lokalne miejsca aktywności. Nowe inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku w miejscowościach Bartniki oraz Bogate. To kolejne wsparcie unijne pozyskane w tej kadencji przez władze Gminy Przasnysz.

Pierwsze z zadań, zatytułowane „Oznakowanie przestrzeni publicznej w Bartnikach szansą na promocję i rozwój turystyki obszaru LGD”, dotyczy terenu w pobliżu świetlicy wiejskiej w tej wsi. W ramach zadania przy budynku świetlicy wiejskiej zostanie wykonane ogrodzenie z paneli systemowych, zamontowana zostanie furtka i brama wjazdowa oraz tablice informacyjne z historią gminy i samej miejscowości Bartniki.

Wartość prac wyniesie 50 061,00 złotych, na wyżej wymienione zadanie Gmina uzyskała dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 o wartości 31 815,00 złotych.

Drugie z zadań – „Uporządkowanie przestrzeni publicznej i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego w miejscowości Bogate” – zakłada budowę 2 wiat rekreacyjno-wypoczynkowych na terenie wsi. Teren wokół wiat zostanie utwardzony kostką brukową betonową, wykonane zostanie również oświetlenie solarne oraz renowacja sadu.

Wartość prac wyniesie 82 921,00 złotych, na wyżej wymienione zadanie Gmina uzyskała dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w wysokości 29 587,00 złotych.

 

IP, UGP, fot. UGP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider