poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Kurierowa Kronika Brydżowa. Goście lepsi po raz drugi

W drugim spotkaniu wiosennej rundy zagrało dziewięć par. Zazwyczaj gramy na maksy (która z par uzyska więcej punktów – maksów – wygrywa rundę),zaś w miony czwartek zagraliśmy na impy, bowiem w krajowym Pajączku w ten dzień wszystkie ośrodki grały właśnie na impy (w dużym uproszczeniu mówiąc chodzi o punkty meczowe).

 

Niekiedy bywa, że w jednym dniu określony skład par zgłosi się do grania na maksy, a drugi skład gra na impy, lub też w kalendarzu Pajączka figurują wyniki z samych maksów lub z samych impów.
W drugim turnieju wiosennym podobnie jak w poprzednim gościom udało się uzyskać przewagę na podium. Wysokim wynikiem wygrała para z Ciechanowa, Kazimierz Dobrzyniecki z Wojciechem Adamkiewiczem: 62,67 imp, na niższym schodku podestu stanęli ciechanowscy zawodnicy Andrzej Gotz z Marcinem Stryczyńskim: 27,00 imp. Pierwszą trójkę uzupełniła para mikstowa Anna i Grzegorz Andrejczykowie: 16,67 imp.
W Pajączku zagrało 112 par z 12 ośrodków. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowali się ciechanowianie, Wojciech Adamkiewicz z Kazimierzem Dobrzynieckim: 11 miejsce; 44,45 imp.

IP, Julita Surmacz
Fot. Nadesłane Julita Surmacz