piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaSport

Monika Góralczyk-Jonczyńska po raz kolejny zachwyciła swoją formą zostając Mistrzem Polski

Mistrzostwa Polski Kettlebell Lifting odbyły się w Pruszczu Gdańskim 11 czerwca 2022 roku. Monika Góralczyk-Jonczyńska zdobyła Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wagowej w rwaniu odważnika kulowego 16 kg i otrzymała powołanie do kadry narodowej w sezonie 2022 r.

Tuż za podium, z bardzo dobrym wynikiem stanęła Ewa Załęska, startując w konkurencji długi cykl z odważnikiem 12 kg. Dla Ewy był to debiut na zawodach Kettlebell Lifting, na co dzień trenuje pod okiem Moniki i Karola Jonczyńskich. Naszym utalentowanym zawodniczkom życzymy niegasnącego zapału, wytrwałości oraz kolejnych sukcesów

Kettlebell Sport lifting to powtarzalny sport podnoszenia ciężarów wykonywany z kettlebells w danym okresie czasu. Konkurencyjny kettlebell lifting ma długą historię w Rosji i Europie Wschodniej, ale rozwinął się jako zorganizowany, standardowy sport pod nazwą kettlebell lifting w 1960 roku. Sport składa się z trzech głównych wyciągów: chwytu, szarpnięcia i długiego cyklu. Szarpnięcie i długi cykl mogą być wykonywane za pomocą jednego dzwonka lub dwóch kettlebells o równej wadze.

Snatch: Pojedynczy kettlebell jest obracany jedną ręką od kolan do góry głowy jednym ruchem.
Szarpnięcie: Dwa kettlebells są chwytane w każdej ręce i obracane do „pozycji stojaka” na poziomie klatki piersiowej, a następnie szarpane nad głową. Można go wykonać za pomocą jednego kettlebell.
Długi cykl: Dwa kettlebells są czyszczone od poziomu kolan do poziomu klatki piersiowej, a następnie szarpane nad głową. Można go wykonać za pomocą jednego kettlebell.

 

IP, UMP, wikipedia.pl