poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Nietrzeźwy kierowca dachował, wypadł z drogi i oddalił się z miejsca zdarzenia [ZDJĘCIA]

Policjanci z pułtuskiej komendy w minioną sobotę zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą wypadł z drogi, dachował i wpadł na jedną z prywatnych posesji wyszedł z auta i uciekł. Został zatrzymany przez policjantów. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

O tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie na drodze może świadczyć zdarzenie, które miało miejsce w minioną sobotę w Pułtusku. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 36-letni kierujący hondą stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się na prywatnej posesji, po czym kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez pułtuskich policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu pułtuskiego prowadził samochód mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Sprawca kolizji został osadzony w policyjnej celi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwi kierowcy to wciąż duży problem na drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze dla wszystkich uczestników ruchu.

IP, KPP