Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany w powiecie ciechanowskim

Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany w powiecie ciechanowskim

Nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w powiecie ciechanowskim 18 maja, po tym jak policjanci zauważyli jego niebezpieczny sposób jazdy. Badanie alkomatem ujawniło, że 31-latek miał w organizmie niemal 4 promile alkoholu, co skutkowało mandatem w wysokości 2500 złotych.

Do incydentu doszło w poniedziałek, 18 maja, około godziny 18. Policjanci z powiatu ciechanowskiego zwrócili uwagę na rowerzystę, którego sposób jazdy budził podejrzenia. Po zatrzymaniu mężczyzny, przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało, że miał on w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Jak informuje asp. Magda Sakowska, nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Nietrzeźwy rowerzysta a bezpieczeństwo na drodze

Policja podkreśla, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla samego rowerzysty, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Asp. Sakowska zwraca uwagę, że spożycie alkoholu wpływa na zdolność do oceny sytuacji, czas reakcji oraz równowagę, co jest kluczowe dla bezpiecznej jazdy. Osoby poruszające się po drodze w stanie nietrzeźwości mogą mieć trudności z oceną prędkości i kierunku nadjeżdżających pojazdów.

Warto przypomnieć, że za jazdę rowerem po alkoholu, gdy poziom alkoholu wynosi od 0,2 do 0,5 promila, grozi mandat w wysokości 1000 złotych. Natomiast w przypadku, gdy poziom ten przekracza 0,5 promila, mandat wynosi 2500 złotych. Sprawdź także inne lokalne informacje.

Więcej przeczytasz na portalu źródłowym: https://www.infoprzasnysz.com/pijany-31-latek-jechal-rowerem-alkomat-pokazal-prawie-4-promile/.