niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnaleSzkoły

Obchody Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa w powiecie przasnyskim [ZDJĘCIA]

20 maja 2022 roku w powiecie przasnyskim odbyły się obchody Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa pod patronatem Wojewody Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W tym roku gospodarzem uroczystości był Zespół Placówek Oświatowych w Jednorożcu.

Podczas rozpoczęcia imprezy Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski wyraził radość z faktu, że to właśnie w Jednorożcu jest organizowany jedyny w całej Delegaturze Ostrołęckiej piknik bezpieczeństwa.
Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa stanowi doskonałą okazję do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym w szczególności dzieci i młodzieży. Termin obchodów nieprzypadkowo wypada w okresie przedwakacyjnym, w którym obserwujemy wzmożony ruch samochodowy, rowerowy i pieszy. Ten czas sprzyja refleksji nad szeroko pojętym bezpieczeństwem. Z tego powodu Wojewoda Mazowiecki wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty zaprosili dzieci, młodzież i dorosłych na Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa, który w tym roku na Mazowszu obchodziliśmy w dniach 13-20 maja. W tym czasie w poszczególnych Delegaturach Kuratorium Oświaty w Warszawie — na terenie wybranych szkół z województwa mazowieckiego — odbyły się pikniki mające na celu propagowanie idei bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.
W tym roku Delegaturę Kuratorium Oświaty w Ostrołęce reprezentował Jednorożec. Na terenie Zespołu Placówek Oświatowych zorganizowano szereg atrakcji dla uczniów i najmłodszych. Podczas imprezy nie zabrakło części oficjalnej z udziałem zaproszonych gości i występów artystycznych w wykonaniu uczniów ZPO w Jednorożcu oraz Kurpiowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka”. Tego dnia odbyły się spotkania tematyczne z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Ratownictwa Medycznego. Nie zabrakło rowerowego toru przeszkód oraz wystawy prac plastycznych o bezpieczeństwie na drodze, jak również uroczystego wręczenia kart rowerowych uczniom. Laureaci konkursów: bezpieczeństwa w ruchu drogowym, plastycznego, piosenki, na opowiadanie lub bajkę otrzymali nagrody.
W wielkim święcie bezpieczeństwa w Jednorożcu udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP Anna Cicholska, Mazowiecki Wicekurator Oświaty Krzysztof Wiśniewski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giers, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce Dariusz Mierzejewski, Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Wójt Gminy Jednorożec Krzysztof Iwulski.
Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych: Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu Łukasza Jędrasiaka, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Waldemara Białczaka oraz Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu Bogusława Postka.

IP, SPP

Fot. SPP