Pierwszy dzień Wakacji z Biblioteką [ZDJĘCIA]

Zrzut ekranu
Spotkanie rozpoczęliśmy od ustalenia reguł, które towarzyszyć nam będą przez cały okres trwania wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu.

Pierwszą atrakcją była gra „Pajęczyna”, która polegała na stworzeniu pajęczej sieci. Dzieci usiadły w obszernym kółku. Następnie osoba rozpoczynająca trzymała w ręku kłębek wełny, przedstawiała się, po czym cały czas trzymając swój odcinek nici podawała ją rzucając innej, wybranej przez siebie osobie. Dzięki temu, uczestnicy mogli lepiej poznać nie tylko siebie nawzajem ale również swoje zainteresowania.

Dalsza część poświęcona była zabawom ruchowym oraz rozwiązywaniu zagadek, których finałem było odgadnięcie wakacyjnego hasła. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Kto ma biedronkę?”. Wybrana osoba w pewnym momencie zgadywała, u kogo za plecami znajdowała się ukryta pluszowa maskotka.

Punkt kulminacyjny poświęcony był pracy plastycznej, która poprzedzona była prezentacją filmu „Podwodny świat zwierząt” opowiadający o stworzeniach zamieszkujących morza i oceany. Po zapoznaniu się z materiałem, uczestnicy wykonali zwierzęta morskie z użyciem papieru w różnych kolorach, dzięki czemu mogliśmy przenieść się w podwodny świat.

IP, MBPP

 

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *