piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Po raz kolejny ktoś chciał „zdobyć” róg jednorożca, a został zatrzymany

Młody mężczyzna z Olsztyna chyba uwierzył w legendy o rogu jednorożca, bo przyjechał do Jednorożca, by oderwać róg z figury, która znajduje się na Pl. Św. Floriana we wspomnianej miejscowości. Niestety, nie jest to jedyna próba wandalizmu. Poprzednia miała miejsce w roku 2021. Wówczas sprawca sfotografował się z rogiem i nagimi piersiami koleżanki.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 12 czerwca około godz. 19.30 we wsi Jednorożcu
– Na ul. Pl. Św. Floriana, 18 -letni mieszkaniec Olsztyna, poprzez oderwanie rogu umyślnie dokonał uszkodzenia figury Jednorożca, powodując w ten sposób straty w wysokości 1000 złotych na szkodę Urzędu Gminy Jednorożec – mówi asp. szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.
18 – latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Warto przypomnieć, że na przełomie lutego i marca 2021 roku [w dniach od 26 lutego 2021 do 10 marca 2021 roku – przyp.red.] figura jednorożca z ronda została pozbawiona rogu a dodatkowo wandale wykonali sobie „pamiątkowe zdjęcie”, na którym będąca w grupie dziewczyna śmiało eksponuje swoje wdzięki odsłaniając spod bluzki nagie piersi.
Wówczas do nagannego aktu wandalizmu, doszedł również akt, a raczej pseudoakt z eksponowaniem biustu i oderwanym z głowy posągu jednorożca – rogiem. Wszystko to, zostało uwiecznione na fotografii, która przez pewnie czas krążyła w mediach społecznościowych.
WS