poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Powiatowe Święto Policji w Przasnyszu – awanse, odznaczenia i nagrody

W piątek, 23 lipca  na placu przed Komendą Powiatową Policji w Przasnyszu, odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, w których udział wzięli funkcjonariusze, przedstawiciele samorządów oraz zaproszeni goście.
Obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w kościele farnym Parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu w intencji policjantów oraz pracowników Policji. Następnie na placu przed przasnyską komendą policji, odbyła się uroczysta zbiórka podczas której minutą ciszy i odegraniem melodii „Śpij kolego w ciemnym grobie..” został oddany hołd zmarłemu przed kilkoma dniami kapelanowi przasnyskich policjantów Śp. ks. prałat Tadeuszowi Niestępskiemu. Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak w swoim wystąpieniu zapewnił, że każdego dnia przasnyscy policjanci dbają o dobro i poczucie bezpieczeństwa obywateli naszego kraju, a w sposób szczególny o bezpieczeństwo mieszkańców naszej małej ojczyzny jaką jest powiat przasnyski. W swoim przemówieniu wspomniał również o dobrej współpracy z władzami samorządowymi, a na zakończenie Komendant Łysiak podkreślił, że jest dumny z tego, że od wielu lat może kierować przasnyską Komedą.
Podczas uroczystości 30 policjantom, wręczono nominacje na wyższy stopnień służbowy. W korpusie oficerów awansowało 2 policjantów, w korpusie aspirantów 7 policjantów, w korpusie podoficerów 18 policjantów , a w korpusie szeregowych 3 policjantów.
Na zakończenie Komendant życzył wszystkim policjantom i pracownikom Policji, satysfakcji z pełnionej służby a ich rodzinom, cierpliwości i okazywania wsparcia.
Tegoroczne awanse:
NADKOMISARZEM POLICJI
kom. Jędrasik Łukasz
kom. Majewski Jacek
ASPIRANTEM SZTABOWYM POLICJI
1. st. asp. Przybysz Krzysztof
STARSZYM ASPIRANTEM POLICJI
asp. Pacuszka Piotr
asp. Pelak Jarosław
ASPIRANTEM POLICJI
mł.asp. Cichocki Paweł
mł.asp. Karczewski Jacek
mł.asp. Mikulski Andrzej
mł.asp. Piotrowski Dariusz
SIERŻANTEM SZTABOWYM POLICJI
1. st.sierż. Borowy Tomasz
2. st.sierż. Mioduszewski Piotr
3. st.sierż. Opalach Grzegorz
STARSZYM SIERŻANTEM POLICJI
1. sierż. Biegajło Hubert
2. sierż. Jarzynka Mateusz
3. sierż. Kacprzak Daniel
4. sierż. Kulas Kamil
5. sierż. Kulas-Sześciórka Klaudia
6. sierż. Lorenc Karolina
7. sierż. Pękala Arkadiusz
8. sierż. Wątkowska Katarzyna
SIERŻANTEM POLICJI
st.post. Bieniek Damian
st.post. Grabowski Jacek
st.post. Mikulska Marzena
st.post. Nowotka Mateusz
st.post. Osowska Justyna
st.post. Ptak Milena
st.post. Sobecki Szymon
STARSZYM POSTERUNKOWYM POLICJI
1. post. Dobrosielska Lena
2. post. Gąska Krzysztof
3. post. Majewska Monika
ODZNACZENIA i MEDALE
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 czerwca 2021 r. o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, odznaczony został :
MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
1.Fabrykiewicz Michał
Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 czerwca 2021 r. o nadaniu odznaki, w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego, wymienionemu, nadano :
BRĄZOWĄ ODZNAKĘ „ZASŁUŻONY POLICJANT”
1. asp.szt. Błaszczak Krzysztof
IP, KPP Przasnysz, KB