piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Rekord na 100-lecie urodzin Stanisława Lema

Już 24 lipca 2021 roku zapraszamy do udziału w wydarzeniu z okazji 100-lecia urodzin Stanisława Lema oraz Roku Stanisława Lema ustanowionego przez Sejm RP w Przasnyszu. Nie może Was zabraknąć podczas bicia Rekordu Polski w kategorii: najwięcej osób czytających utwór Stanisława Lema jednocześnie!


Wydarzenie rozpoczynamy o godz. 15:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ulicy Makowskiej 23 w Przasnyszu. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Przasnysza i okolic, którzy w wyznaczonym czasie będą jednocześnie czytać na głos wybrany przez nas fragment książki Lema.
Wystarczy 150 osób i 5 minut głośnego czytania. Na zgłoszenia lektorów czekamy do 16 lipca 2021 w bibliotece głównej lub pod nr tel. 502 087 037. Imprezie towarzyszyć będzie koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu, miasteczko organizacji pozarządowych, animacje i zabawy dla dzieci oraz inne atrakcje. Celem ustanowienia rekordu jest promocja czytelnictwa oraz aktywizacja mieszkańców miasta. Organizator: Miasto Przasnysz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu, Biuro Rekordów. Współorganizatorzy: Federacja ROSA, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu. Wydarzenie objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Przasnysz.

IP, BPP, Fot. BPP