Remont łazienek w ZSP Przasnysz poprawi dostępność dla uczniów

Remont łazienek w ZSP Przasnysz poprawi dostępność dla uczniów

Remont łazienek w ZSP Przasnysz ma na celu poprawę dostępności szkoły dla uczniów z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Inwestycja, ogłoszona przez Starostwo Powiatowe, obejmie gruntowną modernizację trzech łazienek w budynku przy ul. Mazowieckiej 25.

Remont łazienek w ZSP Przasnysz

W ramach tej inwestycji, która nosi nazwę „Poprawa dostępności Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”, planowane są prace budowlane w trzech pomieszczeniach. Łazienki męska, damska oraz ogólnodostępna zyskają nowoczesne wyposażenie oraz dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcjami.

Wszystkie łazienki zostaną poddane metamorfozie. Zostaną usunięte stare kafelki, a w ich miejsce pojawi się nowa glazura oraz antypoślizgowe płytki gresowe. W łazienkach męskiej i damskiej zaprojektowano specjalne kabiny HPL, które będą dostosowane do osób o ograniczonej mobilności.

W łazience ogólnodostępnej znajdzie się duża kabina przystosowana dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Oprócz tego, zainstalowane zostaną baterie umywalkowe oraz automatyczne spłuczki uruchamiane na fotokomórkę. Nowe instalacje wentylacyjne oraz energooszczędne oświetlenie LED również poprawią komfort użytkowania.

Wszystkie elementy wyposażenia będą miały kontrastowe barwy, co ułatwi orientację w przestrzeni, szczególnie osobom z dysfunkcją wzroku. Dodatkowo, w kabinach zamontowane zostaną piktogramy oraz tabliczki dotykowe w języku Braille’a, aby zapewnić pełną dostępność.

Instalacja przyzywowa w kabinach dla osób ze szczególnymi potrzebami umożliwi wzywanie pomocy w razie nagłego wypadku. Zgodnie z ogłoszeniem, oferty od firm budowlanych można składać do 10 czerwca 2026 roku.

sprawdź także inne lokalne informacje

Więcej przeczytasz na portalu źródłowym: https://www.infoprzasnysz.com/fotokomorki-systemy-alarmowe-i-odmienione-wnetrza-w-zsp-przasnysz-wyremontowane-zostana-lazienki/.