Społeczność Szkoły w Bogatem po raz kolejny pokazała, że ma WIELKIE serca!

phoca thumb m d  bddbdafcedbd Q

Wszyscy widzimy co dzieje się w Polsce i na świecie. Koronawirus wywrócił nasze życie do góry nogami. Od ponad roku mierzymy się z rozmaitymi obostrzeniami i zakazami, martwimy się o zdrowie najbliższych. Większą część tego czasu spędziliśmy w domach ucząc się zdalnie. Wszystko to ma na celu przejście tego trudnego okresu bez narażenia się na utratę zdrowia i życia. Są jednak osoby, które codziennie narażają swoje zdrowie i życie pomagając innym.

Pracownicy Służby Zdrowia od ponad roku walczą z pandemią na pierwszym froncie. Lekarze, Pielęgniarki, Salowe, Sanitariusze, Ratownicy Medyczni… Osoby te codziennie mierzą się z sytuacjami, które nam jest ciężko sobie wyobrazić. Wiele z tych osób pracuje ponad siły, chcąc pomóc jak największej liczbie chorych. 7 kwietnia obchodziliśmy w Szkole w Bogatem Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Do RSU spłynęło dużo prac konkursowych pokazujących Waszą wdzięczność dla tych osób. Chcieliśmy jednak okazać naszą wdzięczność także w inny, bardziej namacalny sposób.

Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę wypieków dla Pracowników Służby Zdrowia w Szpitalu w Przasnyszu. Zbiórka dedykowana była w szczególności osobom pracującym na oddziale COVIDowym, ale udało nam się uzbierać dużą ilość pyszności, także może pracownicy innych oddziałów również będą mogli ich spróbować.

Nie zapomnieliśmy o osobach, które walczą o zdrowie i życie zmagając się z COVID-19 w przasnyskim Szpitalu. Często są to osoby spoza okolic Przasnysza, nie mają tu rodziny ani bliskich. Często karetki w pośpiechu zabierały ich z domów bez rzeczy osobistych. Dla nich zebraliśmy to czego najbardziej potrzebują: wodę w małych i dużych butelkach, chusteczki nawilżane, środki higieny osobistej (mydła, żele pod prysznic, szampony do włosów, pasty i szczoteczki do zębów, itp.). Wasze dary i wypieki dostarczyliśmy do Szpitala w dniu dzisiejszym (19.04).

Myślę, że wszystkim zrobi się ciepło na sercu przeglądając również Wasze rysunki/laurki dla Pracowników Służby Zdrowia z podziękowaniami za ich poświęcenie i pracę w czasie pandemii, które w Waszym imieniu przekazaliśmy do Szpitala.

Samorząd Uczniowski pragnie serdecznie podziękować Radzie Rodziców oraz wszystkim Uczniom i Rodzicom biorącym udział w naszej akcji. Bez Was nie byłoby to możliwe! Dziękujemy bardzo za pomoc Pani Agacie Wronowskiej, Marzenie Karwackiej i Aleksandrze Biraga. Dziewczynki z klasy 7A: Zuzia B., Maja B., Julia Ch., Nela P. i Ola S. pięknie przyozdobiły opakowania z pysznościami, podzieliły wypieki oraz pomogły posegregować dary. Wam również bardzo dziękujemy!

IP, Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Barbara Wojciechowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *