piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminSzkoły

Sprzęt i oprogramowanie dla szkoły w Bogatem

Gmina Przasnysz w ramach złożonego do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Edukacji Publicznej i Sportu wniosku o udział w projekcie pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” znalazła się na liście rankingowej.
W ramach projektu szkoły otrzymają sprzęt i oprogramowanie, m.in.: komputery stacjonarne, monitory interaktywne, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, laptopy, tablety, projektory multimedialne, oprogramowanie interaktywne 3D oraz oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną, e-podręczniki (w szczególności do nauki języka angielskiego).
Dla nauczycieli oraz uczniów zostaną zorganizowane szkolenia z zakresu prowadzenia nauki w formie zdalnej przy użyciu sprzętu i oprogramowania zakupionego w ramach projektu.
Do projektu została zgłoszona Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem.
W pierwszej edycji tego projektu wsparcie otrzymała Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie. W ramach projektu zostało zakupionych i dostarczonych do szkoły 8 komputerów stacjonarnych, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek laserowych, 1 urządzenie wielofunkcyjne, monitor interaktywny i projektor multimedialny z ekranem, oprogramowanie oraz zostało przeprowadzone szkolenie nauczycieli i uczniów.
IP, UGP, Fot. UGP