Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Środki unijne wspomogą modernizację linii kolejowej Ostrołęka-Chorzele

Modernizacja linii kolejowej na odcinku Ostrołęka – Chorzele to inwestycja, które będzie realizowana dzięki funduszom unijnym w ramach RPO WM i PROW na lata 2014-2020. We wtorek, 27 grudnia umowy z beneficjentami podpisali marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Inwestycja obejmuje modernizację ponad 57 km linii kolejowej nr 35 na odcinku Ostrołęka – Chorzele.

Fundusze europejskie zostaną przeznaczone m.in. na wymianę nawierzchni torowej, przebudowę układów torowych stacji, dostosowanie peronów do osób o ograniczonej możliwości poruszania się, odnowienie kładki dla pieszych, przebudowę i budowę niezbędnej infrastruktury kolejowej czy instalację urządzeń do sterowania ruchem kolejowym.

– Po zrealizowaniu inwestycji będą uruchomione nowe połączenia, a pociągi pasażerskie i towarowe zwiększą swoją prędkość. W efekcie skróci się czas przejazdów – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Beneficjentem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Całkowita wartość projektu: 426 810 000,00 zł

Dofinansowanie z UE: 192 919 959,16 zł

Jedna myśl na temat “Środki unijne wspomogą modernizację linii kolejowej Ostrołęka-Chorzele

  • 30 grudnia 2022 o 09:09
    Permalink

    Dlaczego w czasach rządów tego światłego człowieka vel Morawieckiego przeciętnego Polaka zaczyna telepać psychicznie, gdy choćby tylko dopuści do siebie myśl: „istnienie elit jest naturalne i nieuniknione”, „polskie elity władzy”, „polskie elity finansowe”, „polskie elity intelektualne”… „Kraj bez elit to zapaść kraju”, „polskie elity są potrzebne”, „co to za kraj bez elit” itd.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2