Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasnem zwiedzali Toruń [ZDJĘCIA]

n
W środę, 18 maja 50 uczniów z klas I – III ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem wzięło udział w wycieczce do Torunia dofinansowanej przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Program wycieczki obejmował zwiedzanie toruńskiej Starówki, Dom Legend Toruńskich oraz Piernikarnię Starotoruńską.

Poznawanie toruńskich atrakcji turystycznych rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta, gdzie urzeka pięknem średniowieczna okolica i legendy splatają się z historią. Odbyliśmy spacer z profesjonalnym, oryginalnie ubranym przewodnikiem. Przewodnikiem był… Mikołaj Kopernik, który opowiedział też o sobie. Pokazał swój dom i Uniwersytet Mikołaja Kopernika.
Toruń ma bardzo wiele wspaniałych zabytków. O każdym z nich można mówić i pisać długo. I nie wyczerpiemy tematu. Jednak możemy zdradzić Wam pewien sekret. Zdradzamy: oparci o mur Krzywej Wieży, sprawdzaliśmy stan sumienia! A potem…
W Domu Legend Toruńskich animatorzy – Strażnicy Legend zawładnęli wyobraźnią uczniów nie tylko poprzez zadziwiające, chwilami zabawne, chwilami przerażające i prawie niewiarygodne opowieści, ale także zapraszając do udziału w humorystycznych scenkach ilustrujących legendy – „Każdy kto doświadczy losów bohaterów na własnej skórze, zapewne zapamięta je na zawsze”.
– W Piernikarni Starotoruńskiej poznaliśmy tradycję wypieku toruńskiego piernika, uczestnicząc w słodkich, korzennie pachnących warsztatach. Nasze wypieki mogliśmy zabrać do domu. Ale nie tylko pyszne pierniki przywieźliśmy ze sobą… Przywieźliśmy także wspaniałe wspomnienia.
Toruń jest piękny, a jego atmosfera zupełnie niezwykła – mówią uczniowie.

IP, SPK

 

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *