Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Umowa na dofinansowanie przebudowy drogi gminnej w Bindudze i Krukowie podpisana

Burmistrz Beata Szczepankowska podpisała ją z wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim. 23 lipca, w Ostrołęce – Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele – Beata Szczepankowska, przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Chorzele – Katarzyny Brzezickiej podpisały z Wicewojewodą Mazowieckim – Sylwestrem Dąbrowskim umowę na dofinansowanie kompleksowej przebudowy ponad 1,5 km odcinka drogi gminnej w miejscowościach Binduga i Krukowo.
Władze gminy pozyskały na ten cel z budżetu państwa ponad 1 milion 140 tys. zł. Na wniosek burmistrz, Rada Miejska zabezpieczyła wkład własny z budżetu Gminy.
Rozbudowa drogi zapewni bezpieczne i wygodne połączenie, a także usprawni lokalny ruch w miejscowościach Binduga i Krukowo. Będzie też szybszy i lepszy dojazd do prywatnych posesji, gospodarstw czy pastwisk. Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z betonu asfaltowego o szerokości 5 metrów na całej długości drogi. Pobocza o szerokości 75 centymetrów zostaną utwardzone z każdej strony na całej długości drogi. Zostanie wykonane odwodnienie powierzchniowe do istniejących przydrożnych rowów. W obszarze pasa drogowego zostaną wyprofilowane lub przebudowane liczne zjazdy do posesji. Ponadto zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe drogi – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.
IP, UMiGCh, Fot. UMiGCh

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider