środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

V edycja akcji „Aleja Dzieci” w Chorzelach. Rodziny wraz z władzami Miasta i Gminy posadziły kolejne 46 drzew [ZDJĘCIA]

6 listopada na ul. Brzozowej w Chorzelach, odbyła się V edycja akcji „Aleja Dzieci – drzewko dla Twojej pociechy”. Projekt powstał kilka lat temu z inicjatywy Beaty Szczepankowskiej – Burmistrz Miasta i Gminy w Chorzelach. Dotychczas wspólnie z naszymi mieszkańcami oraz dziećmi posadziliśmy około 120 dedykowanych drzewek, a w minioną sobotę liczba ta powiększyła się o kolejne 46 drzewek. Tym razem były to brzozy ozdobne.

To wyjątkowe wydarzenie poprowadziła Regina Grzelak – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele, która wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy Gminnego Przyjaciela Przyrody, a także w imieniu swoim oraz burmistrz Beaty Szczepankowskiej skierowała do zebranych ciepłe słowa:
– Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele jest niezwykle dumna z postawy rodziców oraz naszych dzieci. Jednocześnie ma nadzieję, że niezależnie gdzie w przyszłości będą zamieszkiwać, nie opuści ich świadomość tego skąd pochodzą. Niech posadzone drzewko będzie symbolem dziecięcej radości, wewnętrznego piękna oraz jedności ze wszystkimi mieszkańcami naszej gminy.
Wspólne sadzenie drzew jest skuteczną formą integracji wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale przede wszystkim działania te kształtują poczucie odpowiedzialności i troski za otaczające nas środowisko naturalne. Zieleń, którą zyskali mieszkańcy z pewnością korzystnie wpłynie na ich zdrowie i samopoczucie oraz ubogaci przestrzeń publiczną.
Jednocześnie przypomnijmy, że nasze działania na rzecz ochrony środowiska i jakości powietrza zostały dostrzeżone przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach inicjatywy „Miasto z Klimatem”. W dniu 3 listopada zostaliśmy poinformowani przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie i jednocześnie Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, że Miasto i Gmina Chorzele znalazła się wśród 19 polskich samorządów, które mają najlepsze wyniki działań w zakresie transformacji ekologiczno-klimatycznej, takich jak: jakość powietrza, zieleń miejska, transformacja energetyczna, czy miejska retencja.

W związku z dużym zainteresowaniem akcją burmistrz Beata Szczepankowska przewiduje kontynuowanie tej pięknej inicjatywy. Zgłoszenia na kolejną edycję „Alei Dzieci”, będą przyjmowane na początku przyszłego roku.

IP, UMiGCh, Fot. UMiGCh