piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

W powiecie przasnyskim powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych

W pierwszym naborze konkursu „Ładowarka w każdej Gminie” z 584 złożonych wniosków Powiat Przasnyski został wybrany jako jeden z 4 Powiatów w Polsce, na których gruncie powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych o mocy minimum 22 KW.

Organizatorem projektu, w którym uczestniczy Powiat Przasnyski, jest Fundacja Lepsza Jakość Życia, z siedzibą w Radomiu. W ramach konkursu Fundacja wraz z partnerem technologicznym wybuduje i uruchomi na własny koszt stacje ładowania pojazdów elektrycznych na terenie należącym do powiatu przasnyskiego, w miejscu atrakcyjnym dla kierowców.
W ramach konkursu samorząd powiatu przasnyskiego otrzyma proporcjonalny procentowy udział w zyskach wygenerowanych przez zainstalowaną w ramach projektu stację ładowania i może zadeklarować przeznaczenie tej puli zysków na tańsze ładowania dla swoich mieszkańców. W przypadku przeznaczenia swojego zysku dla mieszkańców w systemie informatycznym zostanie stworzona specjalna taryfa działająca we wszystkich stacjach ładowania w całej Polsce, uwzględniająca rabat dla mieszkańca naszego powiatu.
Program „Ładowarka w każdej gminie” ma wspierać rozwój elektromobilności poprzez wybudowanie w każdej gminie w Polsce stacji ładowania samochodów elektrycznych. Udział Powiatu Przasnyskiego w projekcie nie będzie wymagał zaangażowania środków własnych.

IP, SPP