Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Wakacje z biblioteką w Jednorożcu 2021 [GALERIA]

Wakacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jednorożcu były pełne atrakcji.  W dniach 19 – 23 lipca 2021 roku zostały zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jednorożcu „Wakacje z Biblioteką”. Celem spotkań było aktywne i kreatywne spędzenie czasu wolnego przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Liczba miejsc była ograniczona ze względu na wytyczne GIS oraz dostosowana do liczebności miejsc w naszym gminnym busie.

Dzień pierwszy – Kody QR i podchody to do technologii schody
Dzieci podzieliły się na 2 drużyny. Każda drużyna dostała pakiet zagadek ze wskazówkami, gdzie znajduje się wcześniej wygenerowany kod QR przekierowujący do strony atrakcji – miejsca, które podczas tygodnia „Wakacji z Biblioteką” odwiedzimy. Następnie drużyny zobrazowały zdobytą podczas podchodów wiedzę, robiąc plakaty informujące o „Wakacjach z biblioteką”.

Dzień drugi – Park Linowy jest fajowy, czy na linie czy pod liną ale zawsze z uśmiechnięta miną
Drugiego dnia pojechaliśmy do Parku Linowego „Gibon” w Przasnyszu, gdzie po przeszkoleniu przez pracowników parku, każde dziecko miało okazję zmierzyć się z 2 trasami – żółtą oraz pomarańczową.

Dzień trzeci – Ruch to zdrowie każdy rowerzysta to powie
W środę przesiedliśmy się na rowery i pojechaliśmy na rajd ścieżką rowerową do Lipy. Na miejscu rozłożyliśmy kocyki, pograliśmy w ulubione gry, zregenerowaliśmy siły i ruszyliśmy w drogę powrotną do Jednorożca.

Dzień czwarty – Bajka, komedia czy coś innego spiesz się do kina drogi kolego
Czwarty dzień spędziliśmy w Ostrołęce. W Kinie Jantar obejrzeliśmy film „Psy i koty 3 – Łapa w łapę”, a stracone w środę podczas rajdu rowerowego kalorie uzupełniliśmy w McDonald’s.

Dzień piąty – Z farb paletą, pędzlem małym, dekoruje placyk cały
Ostatniego dnia „Wakacji z Biblioteką” daliśmy upust swoim talentom artystycznym oraz wodzom fantazji. Żółty, metalowy a czasami też określany jako Minecraftowy jednorożec nabrał koloru. Na zakończenie „Wakacji z Biblioteką” udało nam się uzyskać zgodę na jednorazowe pomalowanie kredą jednorożca. Dziękujemy za tą możliwość. Ponad to zrobiliśmy sobie Fotobudkę, malowaliśmy na folii oraz goniliśmy bańki mydlane.
Dziękujemy za uczestnictwo w naszych wakacyjnych akcjach, o kolejnych jak zawsze poinformujemy na naszym fanpage.

IP. GBPJ, Fot. GBPJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider