środa, 4 października, 2023
Aktualności z GminBez kategorii

Wsparcie dla dzieci z rodzin popegeerowskich w gminie Krzynowłoga Mała

Do 42 uczniów z terenu gminy Krzynowłoga Mała trafił sprzęt komputerowy pozyskany w ramach wsparcia dla dzieci z rodzin popegeerowskich.

Gmina Krzynowłoga Mała aplikowała o wsparcie do projektu Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR ”. Do budżetu samorządu wpłynęło ponad 120 tys. złotych, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin popegeerowskich.

– Urząd Gminy w Krzynowłodze Małej przekazał 42 laptopy wraz z akcesoriami uprawnionym wnioskodawcom o łącznej wartości 122.500,00 złotych. Sprzęt komputerowy jest przeznaczony na realizację zadania związanego z edukacją zdalną dzieci z rodzin z obszarów dotkniętych skutkami likwidacji Państwowych Gospodarstw Rolnych, którzy nie otrzymali tożsamego wsparcia z innych działań przeznaczonych do ograniczanie i niwelację skutków pandemii COVID-19 – informuje samorząd.

Program będzie monitorowany przez dwa lata od zakończenia projektu przez pracownika oświaty Urzędu Gminy w Krzynowłodze Małej.

– Procedurą monitorowania objęci zostaną obdarowani oraz reprezentanci obdarowanych na podstawie podpisanej umowy darowizny z Gminą Krzynowłoga Mała – dodaje urząd.

fot. UG Krzynowłoga Mała