poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Wycieczka do Warszawy przedszkolaków z Czernic Borowych [ZDJĘCIA]

 

W czwartek 9 czerwca sześciolatki oraz paru starszych kolegów wraz z rodzicami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy.

Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta na którym po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Pośród pięknych kamieniczek dzieciaki odpoczęły smakując pyszne lody.
Kolejnym punktem naszej wyprawy był Plac Piłsudskiego, gdzie mogliśmy zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza oraz przyjrzeć się Wiecznej Warcie przy grobie. Następnie pojechaliśmy do jedynego muzeum geologicznego w Polsce, w którym zobaczyliśmy kompletny zbiór skał, odzwierciedlający geologiczną budowę naszego kraju. Na kilku tematycznych wystawach zagłębiliśmy się w fascynujący świat minerałów, kryształów i skamieniałości.
Następnie odwiedziliśmy Salę Zabaw Kolorado. W sali zabaw dzieciaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, takich jak: basen z tysiącem kulek, kilku długich i krętych zjeżdżalni – które już na początku wzbudziły dużo emocji. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się armatki i wiszące wysoko nad głowami dzieci UFO, z którego co jakiś czas wysypywały się miękkie piłeczki. W czasie dwugodzinnego pobytu i aktywnej zabawy dzieci spaliły mnóstwo kalorii, dlatego w drodze powrotnej zajechaliśmy do Mc Donald’s. Po posiłku zadowoleni, lekko zmęczeni ale z uśmiechem na buziach wyruszyliśmy w powrotna drogę. Wszyscy wspólnie uważamy, że wycieczka była bardzo udana, a słoneczna pogoda była wspaniałym dodatkiem do naszej przygody.

IP, Monika Nosarzewska