Wypadające włosy – tych 5 witamin domaga się Twój organizm

Wypadanie włosów to problem, który często dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Zmiany klimatyczne, stres i produkty, których używamy na co dzień, często osłabiają skórę głowy i powodują znaczne wypadanie włosów; na szczęście możemy znaleźć kuracje lub kompleksy witaminowe do włosów, które nie tylko wzmacniają je od nasady aż po same końce, ale także pomagają nam poprawić ich wygląd, sprawiając, że stają się bardziej lśniące, zdrowsze i miękkie. W tym artykule wyjaśnimy Ci, jakie są najbardziej zalecane witaminy na wypadanie włosów, jak je przyjmować i wszystko, co musisz wiedzieć, aby mieć piękniejsze i zdrowsze włosy.

Kiedy należy przyjmować witaminy na wypadanie włosów?

Niektóre z najczęstszych oznak, że należy przyjmować kompleks witaminowy, aby zapobiec wypadaniu włosów, to:

  • przerzedzające się włosy
  • łamliwe, matowe i pozbawione życia włosy
  • puszenie się włosów i trudności w ich układaniu.
 

Jakie witaminy zapobiegają wypadaniu włosów? Przeczytaj poniżej o 5 witaminach kluczowych dla zdrowia twoich włosów.

Witamina C

Witamina C, jedna z najbardziej polecanych przez specjalistów witamin do włosów, przyspiesza produkcję kolagenu – substancji odpowiedzialnej za szybszy wzrost paznokci i włosów oraz ich większą objętość.

Witamina H (lub biotyna)

Jedna z najpopularniejszych naturalnych witamin na rynku. Chociaż witamina ta jest również dostępna w kapsułkach, można ją znaleźć w szamponach i odżywkach do włosów, które pogrubiają łuskę włosa, zapobiegają wypadaniu włosów, wysuszaniu oraz sprawiają, że włosy wyglądają bardziej lśniąco i zdrowo.

Witamina E

Jest to witamina, która pomaga włosom rosnąć zdrowo i silnie, ponieważ zwiększa ilość tlenu wprowadzanego do komórek, poprawiając krążenie w skórze głowy. Przyjmowanie witaminy E w kapsułkach, lub spożywanie pokarmów bogatych w tę witaminę, takich jak orzechy lub oleje roślinne, może pomóc wzmocnić włosy, dlatego też wiele preparatów przeciw wypadaniu włosów zawiera witaminę E jako jeden z głównych składników.

Witamina A

Jest to witamina, która pomaga nam stymulować prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, odnowę komórek i utrzymanie zdrowia tkanek. Gdy nie przyjmujemy wystarczającej ilości witaminy A, zwykle zaczynamy zauważać suchość włosów. Na szczęście możemy znaleźć kapsułki przeciw wypadaniu włosów wzbogacone o witaminę A, które nie tylko pomagają zapobiegać wypadaniu włosów podczas szczotkowania, ale także zapewniają naturalny połysk i nawilżenie od nasady aż po same końce.

Witamina D

Jest to witamina, którą nasz organizm wytwarza w sposób naturalny, gdy jesteśmy wystawieni na działanie promieni słonecznych. Dodaje włosom blasku i wzmacnia je. Jest zalecana do włosów, które były wcześniej rozjaśniane lub są codziennie wystawiane na działanie ciepła prostownicy lub suszarki. Jeśli doświadczasz nadmiernego wypadania włosów, zalecamy zakup tych witamin, aby wzmocnić włosy. Suplementy na włosy w Wapteka.pl są polecanym miejscem na zakup profesjonalnych produktów.

Podsumowanie wpływu witamin na zdrowie włosów

Ogólnie rzecz biorąc, tego typu witaminy na wypadanie włosów dają stopniowe rezultaty już od pierwszego dnia. Można również połączyć te witaminy z innymi nawykami, które pomagają zapobiegać wypadaniu włosów, takimi jak unikanie używania suszarki lub prostownicy do włosów, unikanie rozjaśniania lub szkodliwych farb do włosów, codzienne delikatne czesanie włosów grzebieniem o szerokim włosiu itp.

 

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *