poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Wypadek samochodu ciężarowego pod Jednorożcem

 

W poniedziałek, 28 grudnia bieżącego roku około godz. 16:10 doszło do wypadku samochodu ciężarowego z przyczepą w miejscowości Jednorożec. Autem podróżował 46-latek, waz ze swoim 10 -letnim synem. Nikomu nic się nie stało.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, kierujący pojazdem wraz z pasażerem – dzieckiem, znajdowali się poza nim. Kierowca miał widoczne obrażenia głowy, a dziecko było w szoku, bez widocznych obrażeń. W rowie znajdował się samochód ciężarowy – cysterna wraz z przyczepą. Zbiorniki wypełnione w całości mlekiem. Zawartość wylewała się do przydrożnego rowu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz zatamowaniu wycieku mleka.
Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano poszkodowanych, po przebadaniu pozostali na miejscu zdarzenia.

W dalszej kolejności działań strażacy oświetlili teren akcji, uprzątnęli pozostałości pokolizyjne w celu udrożnienia ruchu drogowego i zabezpieczyli miejsce zdarzenia w trakcie przepompowania mleka z uszkodzonych zbiorników przez pracowników firmy transportowej. W pierwszej fazie działań ruch był całkowicie zablokowany, następnie odbywał się wahadłowo jednym pasem jezdni. Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza i Ochotnicza Straż Pożarna KSRG z Jednorożca.

Szczegóły w kolejnym wydaniu Kuriera Przasnyskiego.

IP, KP PSP