niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Kierujący quadem uderzył w drzewo

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe było wzywane do wczorajszego wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj na terenie powiatu ostrołęckiego. Helikopter LPR przetransportował do szpitala 19 – latka, który jadąc quadem uderzył w drzewo.

Jego kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Natomiast pojazd, którym się poruszał był niezarejestrowany oraz nieubezpieczony, nie był też dopuszczony do ruchu – nie posiadał przeglądu technicznego. Przypominamy, że quady to nie zabawki, mogą być bardzo wywrotne i niebezpieczne. Poruszanie się nimi wymaga posiadania stosowanych uprawnień. Zachowajmy szczególną ostrożność i rozwagę podczas poruszania się nimi.

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące poważnego wypadku drogowego zaistniałego w m. Cyk na terenie gminy Czarnia.

Na miejsce skierowano policjantów z Myszyńca, ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe. Według wstępnych ustaleń kierujący quadem o pojemności 350 cm wraz z przyczepką (samoróbką) 19 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc w kierunku m. Księży Lasek po wykonaniu skrętu z drogi asfaltowej w drogę gruntową stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Z uwagi na obrażenia 19 – latka na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało go do szpitala.

Jak ustalono kierowca w ogóle nie powinien poruszać się quadem, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, podobnie jak quad z dołączoną przyczepką tzw. samoróbką. Quad nie był dopuszczony do ruchu, ponieważ nie miał przeglądu, dodatkowo był niezarejestrowany i nieubezpieczony.

Mundurowi z ostrołęckiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia do godzin nocnych, aby dokładnie wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku.

IP, KMP