Burmistrz podpisała Umowę. Gmina pozyskała 2,7 mln zł na budowę drogi Gadomiec Chrzczany – Gadomiec Miłocięta

Gminy pozyskanie
Burmistrz Beata Szczepankowska podpisała Umowę, na mocy której ponad 2,7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych trafi do Gminy Chorzele na modernizację ponad 2 kilometrów drogi gminnej Gadomiec Chrzczany – Gadomiec Miłocięta.

To następny wniosek władz Gminy, który uzyskał dofinansowanie ze środków zewnętrznych w ostatnim czasie. Niedawno Gmina pozyskała od marszałka Adama Struzika 2 mln zł na drogę w Opaleńcu.

Wniosek Urzędu Miasta i Gminy Chorzele znalazł się wśród 3 innych na liście podstawowej z naszego terenu, które uzyskają dofinansowanie. Całkowita wartość robót to ponad 4 mln 200 tys. zł. Aby zrealizować ważną i wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję Rada Miejska wraz z burmistrzem zabezpieczyła wkład własny.

– Inwestycja przewiduje drogę o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 5,5 metra na całym odcinku oraz miejscowo chodniki dla pieszych o nawierzchni z kostki betonowej i szerokości 2 metrów. Odwodnienie będzie zapewnione poprzez budowę rowów drogowych. Projektowane jest także zabezpieczenie kolidujących urządzeń uzbrojenia terenu znajdującego się w obrębie pasa drogowego – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

 

IP, UMiGCh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *