poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Bez kategorii

Czy ulica Królewiecka będzie miała odnowione linie, a ścieżka rowerowa przejdzie remont?

Jeden z najbardziej aktywnych radnych miejskich z Przasnysza Sławomir Czaplicki złożył w imieniu i na prośbę mieszkańców wniosek do Starosty, Zarządu i Rady Powiatu Przasnyskiego w sprawie konieczności odnowienia oznakowania poziomego ulicy Królewieckiej w Przasnyszu i całej drogi powiatowej Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki nr 3213W oraz wykonania pozimowych napraw i konserwacji ścieżki rowerowej znajdującej się przy tej drodze.
– W związku z prośbami mieszkańców Przasnysza, w imieniu mieszkańców – zwracam się o zabezpieczenie w budżecie Powiatu i wykonanie w roku 2021 odnowienia oznakowania poziomego (linii) ulicy Królewieckiej w Przasnyszu i całej drogi powiatowej Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki nr 3213W – pisze w piśmie do Powiatu Sławomir Czaplicki.
Ponadto, w związku z prośbami mieszkańców Przasnysza, w imieniu mieszkańców – zwracam się o zabezpieczenie w budżecie Powiatu i wykonanie w roku 2021 pozimowych napraw i konserwacji ścieżki rowerowej znajdującej się przy drodze powiatowej Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki nr 3213W – czytamy w interpelacji radnego.
Jak uzasadnia radny Sławomir Czaplicki – droga powiatowa Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki nr 3213W jest trasą użytkowaną przez mieszkańców Przasnysza, Powiatu i nie tylko – z dużą częstotliwością. Oznakowania poziomego (linii) tej drogi praktycznie nie widać, co może zagrażać bezpieczeństwu jej użytkowników. Mieszkańcy zgłaszają pilną potrzebę wykonania odnowienia oznakowania poziomego (linii), które było według mojej wiedzy zaplanowane jeszcze w ubiegłej kadencji, jednak do dziś nie zostało wykonane.
Sławomir Czaplicki dodaje też, że ścieżka rowerowa znajdująca się przy drodze powiatowej Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki nr 3213W – wymaga pozimowych napraw i konserwacji, co sygnalizują w ostatnim czasie mieszkańcy. Modernizacja ścieżki również według mojej wiedzy była planowana jeszcze w ubiegłej kadencji, jednak do dziś nie została wykonana.
Teraz wnioskiem radnego miejskiego musi zająć się Zarząd Powiatu. – Liczę, że władze powiatu uwzględnią potrzeby mieszkańców Przasnysza, Powiatu i nie tylko – informuje radny.
IP, SC, Fot. Nadesłane