Nasi najzdolniejsi – Natalia Mosakowska

Natalia Mosakowska
Nie lubi siedzieć w domu i marnować czasu
Natalia Moskowska jest uczennicą Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego. Po zdani matury, planuje studiować – jednak na razie nie podjęła jeszcze decyzji co do miejsca i profilu swojej dalszej nauki. Jest osobą, która nie lubi siedzieć w domu i marnować czasu.
– Ile czasu codziennie poświęcasz na naukę?
– Staram się codziennie zajrzeć do notatek, wiele czasu mi to nie zajmuje. Mam bardzo dobrych nauczycieli i dużo pamiętam z lekcji.
– Twój ulubione przedmiot to….
– Nie mam jednego ulubionego przedmiotu, a dwa: polski i matematyka.
– Dlaczego właśnie te zajęcia lubisz najbardziej?
– Pomimo, iż te przedmioty nie mają ze sobą nic wspólnego, to z przyjemnością się uczę obu. Polski jest przedmiotem pamięciowym, którego nauka nie sprawia mi trudności, a matematyka logicznym, nad którym trzeba poświęcić więcej czasu w znalezieniu odpowiedniej metody.
– Co chciałabyś robić w przyszłości, Twój wymarzony zawód?
– Chciałabym zostać spedytorem, jest to bardzo ciekawy zawód.
– Osiągnęłaś bardzo wysoką średnią 5,0 jak Ci się to udało, czy to najwyższa Twoja średnia w czasie dotychczasowej Twojej nauki…
– Tak, jest to moja najwyższa średnia. Nie było to planowane, uczyłam się tak samo rok w rok. Myślę że odpowiednie przygotowanie i zaplanowany czas, bardzo mi w tym pomogło.
– Czy masz jakieś sukcesy: olimpiady, konkursy lub inne szczególne osiągnięcia?
– Angażuje się w życie szkoły, jestem w radzie samorządu uczniowskiego. W czasie wolnym pomagam przy organizacji różnych zbiórek pieniężnych dla osób, które tego potrzebują, jako wolontariuszka.
– Czy w jakiś szczególny sposób będziesz przygotowywać się do egzaminu dojrzałości?
– Bardzo się stresuje maturą, przedmiotami obowiązkowymi są polski, matematyka i angielski. Dodatkowe inaczej zwane rozszerzone: polski i matematyka.
– W tym roku zdajesz maturę, jakie przedmioty wybrałaś?
– Dzięki pomocy moich nauczycieli, przypominam sobie klasy wcześniejsze, nawet gimnazjum. Przygotowane przez nich materiały są bardzo pomoce do powtórzenia zakresu obowiązkowego w tak krótkim czasie.
– Jakie szkoły do tej pory skończyłaś – podstawowa, gimnazjum?
– Ukończyłam Szkołę Podstawową we Mchowie i Gimnazjum w Nowej Krępie.
– Gdzie chciałabyś studiować, czy masz już jakieś plany ?
– Myślałam nad studiami, wybrałam potrzebne przedmioty, jeszcze nie zdecydowałam się co do uczelni i w jakim mieście. Jestem osobą, która ostateczne decyzje podejmuje na ostatnią chwilę.
– Jak spędzasz wolny czas? Twoje hobby i zainteresowania to….
– W wolnym czasie czytam dużo książek, oglądam filmy i spotykam się ze znajomymi. Nie lubię siedzieć w domu i marnować czasu, jeśli potrzebna jest pomoc, nie odmawiam.
WS
Fot. Nadesłane
Fot. Natalia nigdy nie odmawia pomocy innym osobom
RAMKA
Natalia Mosakowska
Średnia: 5.00
Ulubiona książka: 365 dni
Ulubiony serial: Dom z papieru
Ulubiony kolor: czerwony
Ulubione kwiaty: róże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *