Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Nasza rozmowa z Aleksandrą Ferenc, uczennicą Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu

Przasnysz|| Nasza rozmowa z Aleksandrą Ferenc, uczennicą Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
Angażuje się w życie szkoły i bierze udział w akcjach charytatywnych
Aleksandra Ferenc lubi udzielać się społecznie. Bierze udział w różnych akcjach charytatywnych. Należy także do grupy teatralnej „Teatr Trzech Pokoleń”. Swoje sukcesy – jak sama mówi – w dużej mierze zawdzięcza nauczycielom.
– Ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
– Każdego dnia staram się zajrzeć do książek i utrwalić sobie wiedzę zdobytą na lekcjach. Dużo z nich zapamiętuje, więc nie zajmuje mi to wiele czasu. Za to bardziej czasochłonne są przygotowania do sprawdzianów lub kartkówek.
– Twój ulubiony przedmiot to…
– Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka.
– Dlaczego właśnie ten?
– Uważam, że jest to jeden z najważniejszych przedmiotów, przydatnych w życiu. Nie lubię uczyć się na pamięć, wolę kiedy wszystko jest logiczne i przejrzyste.  Matematyka zmusza do myślenia i tak jak we wszystkich przedmiotach ścisłych ma relacje przyczynowo-skutkową, co bardzo lubię.
– Co chciałabyś robić w przyszłości? Twój wymarzony zawód?
– W przyszłości chciałabym zostać spedytorem, lub pracować jako logistyk. Podoba mi się  również zawód nauczyciela. Mam nadzieję, że uda mi się pogodzić te dwa kierunki.
– Osiągnęłaś bardzo wysoką średnią 5,21 jak Ci się to udało?
– Tak, to moja najwyższa średnia do tej pory. Osiągnęłam ją dzięki mojej ciężkiej pracy oraz codziennej nauce. Sukces ten jednak w dużej mierze zawdzięczam też nauczycielom, bo to oni przekazali mi tę wiedzę.
– Czy masz jakieś sukcesy?
– Jak najbardziej mogę angażuje się w życie szkoły, gdzie pełnię funkcję przewodniczącej. Udzielam się też społecznie. Biorę udział w różnych akcjach charytatywnych oraz reprezentuję szkołę jako wolontariusz. Miałam też zaszczyt grać na deskach przasnyskiego MDK’u postać Zosi w sztuce pt. „Pan Tadeusz”.
– Czy będziesz w jakiś szczególny sposób przygotowywać się do egzaminu dojrzałości?
– Myślę, że tak. Co prawda mam jeszcze chwilkę, ale już myślę o tym jak zorganizować to w czasie. Przecież trzeba powtórzyć materiał z poprzednich lat.
– Jakie szkoły do tej pory skończyłaś?
– Edukację zaczęłam w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, potem kontynuowałam w Publicznym Gimnazjum również w Przasnyszu. Każdą szkołę bardzo miło wspominam.
– Gdzie chciałbyś studiować ?
– Myślę o Politechnice Warszawskiej, chciałabym na niej kontynuować swój kierunek.
– Jak lubisz spędzać wolny czas?
– Staram się nie siedzieć w domu i wykorzystywać aktywnie każdą wolną chwilę. Lubię zwiedzać i spędzać czas ze znajomymi. Bardzo lubię sport, a w szczególności interesuję się zumbą. Należę też do grupy teatralnej „Teatr Trzech Pokoleń”.
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Nasza bohaterka w przyszłości chce być spedytorem
Fot. Ola należy do grupy teatralnej „Teatr Trzech Pokoleń”
RAMKA
Aleksandra Ferenc
Średnia: 5,21
Ulubiona książka: Ponad wszystko
Ulubiony serial: The code
Ulubiony zespół: Don Diablo
Ulubiony kolor: czarny
Ulubione kwiaty: róże
Największy sukces: wspaniali ludzie wokół mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider