piątek, 22 września, 2023
Polecamy

Acuvue Oasys Toric – idealne rozwiązanie dla astygmatyków

Wśród wad wzroku występujących na świecie bardzo często spotykany jest astygmatyzm. Przypadłość ta sprawia, że traci się ostrość widzenia – kontury obiektów są rozmyte, a ogólne widzenie rozmazane. Spowodowane jest to przez budowę samej gałki ocznej, która nie ma idealnie kulistego kształtu, a jest nieco spłaszczona. W związku z tym światło nie skupia się tak, jak powinno na siatkówce.

Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwala astygmatykom na cieszenie się normalnym widzeniem. To soczewki Acuvue Oasys Toric. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pozwalają zniwelować skutki tej przypadłości.

Co warto wiedzieć o Acuvue Oasys Toric?

Soczewki korekcyjne dla astygmatyków Acuvue Oasys Toric wykonywane są z lekkiego, cienkiego i elastycznego materiału Senofilcon A. Doskonale przylegają do oka i nawet gwałtowne czynności, jak mruganie czy kręcenie głową, nie powinny spowodować ich przemieszczania – a każdy, kto nosił kiedykolwiek soczewki wie, jak jest to irytujące. Ponadto dzięki zastosowanemu materiałowi przepuszczają one tlen w wysokim stopniu, pozwalając gałce ocznej oddychać w sposób naturalny. Nie tylko zwiększa to komfort ich użytkowania, ale również eliminuje ryzyko pojawienia się na gałce popękanych żyłek.

Największa zaleta soczewek Acuvue Oasys Toric to redukcja efektów astygmatyzmu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w nich specjalnej konstrukcji oraz mechanizmu „stabilizacji powiekami”. Jak mogą potwierdzić to użytkownicy soczewek, dzięki tym dwóm innowacjom ich noszenie to niezwykle wysoki komfort i wygoda w każdej sytuacji. A na tym nie koniec – Acuvue Oasys Toric to również Technologia Zintegrowanej Łzy. Rozwiązanie to dba o to, aby soczewka była odpowiednio nawilżona przez cały czas użytkowania, co jeszcze bardziej zwiększa przyjemność z jej użytkowania.

Ochrona przed szkodliwymi czynnikami

Soczewki korekcyjne Acuvue Oasys Toric to nie tylko niwelacja astygmatyzmu, ale również solidna ochrona przeciwko promieniowaniu ultrafioletowemu. Doceni się to zwłaszcza podczas słonecznych dni, gdy jego poziom jest bardzo wysoki. Są na tyle mocne, że mogą zastąpić pod tym względem nawet okulary przeciwsłoneczne! Zaznaczamy jednak, że nie zredukują ilości światła wpadającego do oka, tak więc jeśli wzrok będzie od tego zmęczony, okulary będą i tak niezbędne.

O wszystkich właściwościach soczewek Acuvue Oasys Toric możesz przekonać się w dowolnej chwili. Wystarczy zamówić je na stronie trendyopticians.pl, gdzie są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Wypróbuj tego, co najlepsze – zobacz i zamów już dzisiaj!