Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Co warto wiedzieć o odżywkach na masę?

Budowanie masy organizmu wbrew pozorom, jest dość częstym celem treningowym. Jednymi z najbardziej popularnych odżywek na masę, a w zasadzie jednymi z najbardziej skutecznych są gainery. Głównie składają się z węglowodanów (ok. 80%), natomiast drugim składnikiem są białka (ok. 10/20%). Oczywiście nie są to jedyne substancję odżywcze, które znajdują się w gainerach, jednak są one najbardziej podstawowymi. To właśnie powoduje, że świetnie sprawdzają się na potrzeby budowania masy ciała.

Gainer – jak działa odżywka na masę?

Gainer będąc odżywką na masę, jak nazwa wskazuje, sprzyja przybieraniu masy ciała. Wynika to z faktu, że składa się głównie z węglowodanów oraz białka, jednak dostępne są odżywki, które posiadają rozmaite składy. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że gainery posiadają wszechstronne zastosowanie. Mogą być skuteczne zarówno w suplementacji około treningowej, jak i w postaci uzupełnienia diety o nadwyżkę kaloryczną.

To właśnie przez obfitość węglowodanów, gainer sprzyja wzrostowi tkanki tłuszczowej w organizmie. Jednak dzisiejsze odżywki na masę posiadają dużo bardziej złożone składy, które często są uzupełnione o inne substancje odżywcze, jak np. witaminy, minerały itp.

Wybierając odpowiednią odżywkę na masę, warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu SFD – https://sklep.sfd.pl/Od%C5%BCywki_na_mas%C4%99-k142.html. Dostępne są tam wszelkiego rodzaju gainery, z przeróżnym składem, dzięki czemu każda osoba chcąca przybrać na masie, znajdzie dla siebie odpowiednią odżywkę.

Na co zwracać uwagę przy odżywkach na masę?

Gainer będzie podstawowym wyborem osób, które mają niską masę ciała. Wtedy po prostu sprawdza się najlepiej i w prosty sposób można dostarczyć do organizmu nadwyżkę kaloryczną. Dzięki posiadaniu w składzie białka oraz węglowodanów, gainer może pozytywnie wpływać na zwiększenie tkanki mięśniowej i tłuszczowej jednocześnie.

Mimo to, wielu sportowców posiadających już odpowiednią masę ciała, jednak chcących poprawić swoją sylwetkę, decyduje się jeszcze na jej zwiększenie. Wtedy gainer także jest odpowiednim wyborem, jednak jego działanie nie będzie tak efektywne. Warto zatem zwrócić uwagę na to, co jest ważne przy wyborze odpowiedniej odżywki na masę, aby pomogła ona osiągnąć upragnioną wagę.

  • Procentowa zawartość białka – białko odgrywa bardzo ważną rolę w odżywkach na masę, dlatego warto zwrócić na to szczególną uwagę. W odpowiednich odżywkach białko powinno stanowić ok. 20% całkowitego składu na 100 gram produktu.
  • Aminokwasy – dobrze jeśli zostaną w składzie gainera wyszczególnione poszczególne aminokwasy, które w sobie zawiera. Tymi najbardziej pożądanymi będą m.in. leucyna, izoleucyna, walina, histydyna, metionina, fenyloalanina itp.
  • Przeznaczenie odżywki – gainer może być z powodzeniem wykorzystywany także po treningu, aby przyspieszyć regenerację mięśni. W takim wypadku, powinien on zawierać minimalną zawartość tłuszczu, co obecnie wyróżnia także odżywki na masę najwyższej jakości.

Gainer to najbardziej popularna odżywka na masę i z powodzeniem jest w tym celu wykorzystywana. Jednak wiele osób decyduje się mimo wszystko na stosowania odżywek białkowych lub jeszcze innych suplementów diety. W sklepie SFD – https://sklep.sfd.pl/ można znaleźć produkty najwyższej jakości, a dostępny wybór jest bardzo bogaty. To wszystko powoduje, że można znaleźć tam odżywki, które pozwolą uzupełnić nawet najbardziej wymagającą dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2