Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Czy warto kupić mieszkanie na poddaszu?

Marzysz o tym, żeby żyć w klimatycznym miejscu, które będzie urządzone niczym mieszkania z amerykańskich serwisów społecznościowych? A może szukasz przestronnej, ale taniej nieruchomości w centrum miasta? Rozważ zakup mieszkania na najwyższej kondygnacji. Choć takie lokale nie są popularne ze względu na trudności aranżacyjne, mają szereg zalet i duży potencjał. Dowiedz się więcej o mieszkaniach na poddaszu.

Poddasze znajduje się między ostatnią kondygnacją budynku a dachem. Najczęściej jest traktowane jako miejsce do przechowywania różnych rzeczy. Jednak strych można zaadaptować także na wspaniały lokal mieszkaniowy. Skosy, lukarny, okna dachowe, belki stropowe, tarasy – te elementy z pewnością dodają poddaszu uroki i wyjątkowości. Ale to nie jedyne zalety mieszkania na najwyższej kondygnacji.

Jakie są korzyści mieszkania na poddaszu?

Mieszkanie na strychu wyróżnia się niepowtarzalnym klimatem. Choć przy skosach nie można ustawić klasycznych mebli, zamiast nich można stworzyć idealną zabudowę na wymiar z dużą ilością miejsca do przechowywania różnych rzeczy. Dzięki temu w mieszkaniu z łatwością zmieszczą się wszystkie ukochane pamiątki i potrzebne przedmioty, co z pewnością docenisz po zamieszkaniu w lokalu.

Dodatkowo, mimo skosów, nieruchomość na poddaszu może mieć wysokość nawet 3 metrów! To pozwoli Ci na montaż wymarzonego hamaka lub fotela, w którym można zanurzyć się i oddać pasjonującej lekturze ulubionej powieści. Jednak jedną z najważniejszych zalet dla inwestorów jest atrakcyjna cena mieszkania.

Ile kosztuje mieszkanie na poddaszu?

Nieruchomości na najwyższej kondygnacji można znaleźć głównie na rynku wtórnym. Obecnie deweloperzy rzadko decydują się stworzyć taką przestrzeń, jednak nie oznacza to, że nie warto szukać takich mieszkań także na rynku pierwotnym.

Koszt mieszkań na poddaszu jest często niższy niż “klasycznych” lokali ze względu na obecność skosów, przez które przestrzeń nie może być w 100% wykorzystana. Jednak to nie jedyny aspekt, który decyduje o atrakcyjnej cenie. Na ostateczny koszt wpływa również mniejsze zainteresowanie takimi mieszkaniami. Wynika ono m.in. z konieczności “wspinania” się po schodach, które dla wielu osób jest uciążliwe, oraz często z wysokich temperatur pod dachem latem.

Jednak dzięki temu można z powodzeniem kupić mieszkanie w Łodzi o powierzchni 30m2 już za niewiele ponad 200 000 zł. W Krakowie wystarczy mniej niż 400 000 zł, aby stać się właścicielem lokalu o powierzchni 50 m2. Natomiast na nieruchomość o powierzchni 90 m2 w Warszawie potrzebujesz zaledwie ok. 780 000 zł. Dzięki tak atrakcyjnym cenom każdy może spełnić swoje marzenie o własnym M!

Więcej o wadach i zaletach mieszkania na strychu znajdziesz np. na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/czy-warto-kupic-mieszkanie-na-poddaszu.

Czy mieszkanie na poddaszu można ubezpieczyć?

Wiele osób obawia się, że jeśli kupi mieszkanie na strychu, nie będą mogli go ubezpieczyć ze względu na położenie blisko dachu. Nic bardziej mylnego. – Oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo szeroka, więc z powodzeniem można znaleźć polisę mieszkaniową dla lokalu na najwyższej kondygnacji. Polisa może obejmować zarówno mury i elementy stałe, jak i ruchomości domowej. Dodatkowo można zabezpieczyć taki lokal od najczęściej występujących ryzyk – wyjaśnia ekspert z serwisu https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl.

Co obejmuje polisa mieszkania na najwyższej kondygnacji?

Mieszkanie na poddaszu można ubezpieczyć na wypadek od wielu zdarzeń losowych, a także działalności osób trzecich. Zakres ochrony może objąć np.:

  • zalania na skutek nieszczelnego dachu spowodowanego intensywnymi opadami lub zalegającym śniegiem,

  • zniszczenia elementów stałych, w tym okien, przez zjawiska atmosferyczne, takie jak grad,

  • kradzieży z włamaniem, nawet jeśli nieruchomość znajduje się na niestrzeżonym osiedlu lub w starej kamienicy.

Jednocześnie nie wolno zapominać o licznych wyłączeniach od odpowiedzialności. TU zastrzega sobie odmowę wypłaty świadczenia, jeśli zniszczony sprzęt był wykorzystywany do działalności gospodarczej lub pozostawiony na balkonie. Szczegółową listę warunków polisy znajdziesz w OWU.

Ile wynosi składka za polisę mieszkania na poddaszu?

Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie mieszkania na strychu? Wysokość składki zależy od wielu czynników, np. lokalizacji i powierzchni lokalu, użytych zabezpieczeń antywłamaniowych, jak i ryzyka wystąpienia szkód.

Najłatwiejszy sposób na to, żeby dowiedzieć się o kosztach ochrony, to skorzystanie z internetowego kalkulatora ubezpieczeń. To funkcjonalne i intuicyjne narzędzie pozwoli sprawdzić wstępną wycenę polisy i zapoznać się z warunkami oferty. Dzięki temu będziesz mógł znaleźć najlepsze ubezpieczenie już bez wychodzenia z domu!

Wybierz mieszkanie na poddaszu i spełnij swoje marzenia o przytulnym gniazdku. A po zakupie ubezpiecz je, aby móc spokojnie żyć bez martwienia się o przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider