niedziela, 1 października, 2023
Polecamy

Czy znasz już SmartThings? Sprawdź, jak podłączyć smartfon do telewizora

Popularność inteligentnych telewizorów sprawiła, że znajdziemy je w niejednym domu. Korzystamy z nich praktycznie codziennie, bo dają nam dostęp do przeróżnych form rozrywki. Czy wiesz jednak, jak podłączyć smartfon do telewizora? Dowiedz się również, czym jest SmartThings!

Czy wiesz, czym jest SmartThings?

SmartThings najlepiej znają użytkownicy, którzy posiadają w domu więcej niż jedno urządzenie marki Samsung. To jedna z tych aplikacji, która pozwala w pełni wykorzystać nowoczesne osiągnięcia technologiczne.SmartThings pozwala nam kontrolować inne urządzenia. Dlatego nie wstając z kanapy możemy na przykład zaprogramować cykl prania czy sprawdzić, jakie są postępy pieczenia. W jedną chwilę zgasimy światło w domu lub zmienimy temperaturę w pomieszczeniu. To niezwykle proste, a obsługa samej aplikacji jest intuicyjna.

Jakie funkcje Smart są telewizorze?

Jednak to nie jest wszystko, co może zaoferować nam Smart TV. Inteligentne telewizory dają znacznie więcej możliwości, które wykorzystamy tak naprawdę nie tylko podczas naszego wolnego czasu. Taki TV warto mieć również i w pracy. Treści wyświetlane na dużym ekranie prezentują się znacznie lepiej, a my dostrzegamy więcej szczegółów. Na takim telewizorze możemy na przykład wyświetlić prezentację dla klienta czy pracowników.

Które funkcje również warte są poznania? Dostęp do szerokiej gamy aplikacji sprawia, że możemy korzystać z najważniejszych platform streamingowych, takich jak: YouTube, Prime Video, Disney+, HBO Max, Netflix, Player.pl, CANAL+ czy Polsat Box Go. Wystarczy, że wykupimy subskrypcję, a zyskamy dostęp do przeróżnych filmów i seriali. Nie jesteśmy już ograniczeni przez ramówkę telewizyjną, ponieważ układamy ją samodzielnie!

Wybierając telewizor gamingowy, ciekawym rozwiązaniem będzie korzystanie z Xbox Game Pass. Okazuje się, że aby prowadzić rozgrywki nie musimy posiadać już konsoli. Wystarczy skorzystać z tych gier, które znajdują się w chmurze. Prosto, szybko i wygodnie!

Zobacz, jak podłączyć smartfon do telewizora

Są również osoby, które chętnie korzystają z połączenia telewizora i smartfona. W przypadku Smart TV od marki Samsung takie powiązanie może odbyć się na dwa różne sposoby, które nie zajmują wcale zbyt dużo czasu. O czym mowa? Przede wszystkim warto skorzystać ze wspomnianej już wcześniej aplikacji SmartThings. To właśnie z jej udziałem uda nam się połączyć telefon i telewizor. Zajmuje to dosłownie chwilę! Co należy zrobić?

Wchodzimy w aplikację zainstalowaną na smartfonie i czekamy, aż znajdzie ona obecne w pobliżu urządzenie. Wszystko dzieje się automatycznie!

Jednak nie jest to jedyny sposób, z jakiego możemy skorzystać. Równie popularna jest funkcja Dotknij i Wyświetl. W tym przypadku należy jedynie podejść do telewizora, a następnie zbliżyć nasz telefon do jego ramki. Połączenie nastąpi automatycznie!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.