poniedziałek, 2 października, 2023
Polecamy

Czym jest kartacz do brody i co daje używanie go?

Długi zarost, który dla wielu mężczyzn jest powodem do dumy, niekiedy sprawia problemy. Jednym z nich jest mierzwienie się włosów. W rozwiązaniu tego kłopotu pomaga kartacz do brody. Warto więc poznać powody, dla których jeszcze warto go kupić.

Kartacz do brody – co to jest?

Jedno z najważniejszych akcesoriów w męskiej kosmetyczce, czyli kartacz do brody, to szczotka służąca do pielęgnacji włosów oraz skóry podbródka i policzków. Osoba, która jej używa, szybko przekona się o korzyściach wynikających z tego sposobu dbania o zarost.

 

Stosowanie kartacza do brody to przede wszystkim metoda na zachowanie zdrowego naskórka i cebulek włosów. Zarost, podobnie jak włosy na głowie, blokuje dostęp powietrza do skóry. Rezultatem jest jej wysuszanie się, co z kolei prowadzi do łuszczenia. Po krótkim czasie na zaroście pojawia się łupież. Co gorsza, włosy stają się matowe.

Jak używać kartacza do brody?

Łupieżu i pozbawionej blasku brody można uniknąć, regularnie używając kartacza. Warto przy tym pamiętać, by włosy rozczesywać z umiarem. Zbyt częste korzystanie z tego akcesorium doprowadzi do przerzedzania się zarostu. Kartacza najlepiej używać raz dziennie podczas porannej toalety. Minimum, którego należy przestrzegać, to rozczesywanie włosów 2-3 razy w tygodniu.

 

Optymalne efekty osiąga się, gdy używa się kartacza powoli i dokładnie. Szczotkowanie brody powinno się zaczynać od nasady włosów. Należy mieć na uwadze, że włosy muszą być suche. Zarost najlepiej rozczesywać w różnych kierunkach. Nie warto przy tym przejmować się jego wyglądem. Na tym etapie nie chodzi modelowanie kształtu.

Czym kierować się przy zakupie kartacza do brody?

Aby kartacz do brody służył przez wiele lat, warto postawić na trwały materiał. Właśnie dlatego dobrym wyborem jest drewno. Taka szczotka będzie służyć znacznie dłużej niż przedmiot wykonany z plastiku. Równie ważne jest włosie. Do rozczesywania zarostu najlepiej sprawdza się szczecina dzika.

 

Przed decyzją o zakupie dobrze jest też zastanowić się, jakiej wielkości kartacz do brody się przyda. Mężczyźni, którzy pielęgnują brodę tylko w domu, mogą wybrać jeden, duży kartacz. Pozwoli on za jednym zamachem rozczesać większą powierzchnię zarostu, a tym samym zaoszczędzić czas.

 

Osoby, których codzienne aktywności wymagają częstszej pielęgnacji zarostu, mogą kupić mniejszy kartacz. Taki przedmiot zmieści się np. w torbie na siłownię. Niewielkie akcesorium sprawdzi się również w podróży, gdy w walizce lub plecaku liczy się każda wolna przestrzeń.