Dlaczego dajemy prezenty na różne okazje?

Powodów do wręczania prezentów jest dziś naprawdę wiele. Począwszy od świąt, zwłaszcza bożonarodzeniowych, przez wręczanie podarunków na urodziny i imieniny, kończąc na niespodziankach bez konkretnej okazji. W każdym przypadku chcemy nagrodzić daną osobę za jej obecność w naszym życiu, przekazać jej poprzez podarek naszą wdzięczność i troskę lub wyrazić swój szacunek, jakim żywimy członka rodziny czy przyjaciela. Współcześnie sam „prezent” rozumiany jest jako przedmiot materialny, wręczany z dobrego serca i bez konkretnego oczekiwania, że ktoś odwdzięczy się nam za niego tym samym. Każdy z nas lubi otrzymywać upominki; wiele osób odczuwa ogromną radość z ich wręczania. Jedną z najbardziej powszechnych okazji do obdarowywania są wszelkiego rodzaju urodziny – zwłaszcza te osiemnaste.

 

Jaki powinien być prezent na 18 urodziny?

Osiemnaste urodziny są w naszym kraju szczególnym powodem do świętowania. Symboliczny początek wkroczenia na ścieżkę dorosłości ma ogromną wagę zarówno dla solenizanta, jak i jego najbliższych. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że dzień osiemnastych urodzin otwiera przed świętującym zupełnie nowe możliwości; od tego wydarzenia to właśnie na nim zaczyna spoczywać pełna odpowiedzialność za swoje czyny. Jeżeli stoisz przed wyborem idealnego prezentu na 18 urodziny, od samego początku miej na uwadze fakt, że powinien on być oryginalny i ciekawy, a przy tym w pewien sposób adekwatny do charakteru, osobowości oraz pasji obdarowywanego. Wybór niespodzianki na osiemnaste urodziny nie zawsze jest łatwy, jednak jeżeli poświęcimy chwilę na głębsze zastanowienie się nad tym, z czego konkretnie ucieszyłby się solenizant, jego radość z pewnością wynagrodzi nam wszelkie trudy. Z ciekawymi pomysłami na prezent można zapoznać się między innymi na stronie e-sklepu Murrano, oferującego gadżety na każdą okazję, w tym na osiemnastkę.

 

Prezent na 18 urodziny dla niej

Obdarowywanie kobiet dla jednych jest bułką z masłem, dla drugich zaś stanowi prawdziwą walkę o przetrwanie w morzu opcji. Dziewczęta bywają kapryśne i wymagają nieco więcej. Doskonały prezent na 18 dla dziewczyny stanowi biżuteria; w czasach, w których opcje prezentowe wyłaniają się niczym grzyby po deszczu, wybór błyskotki nie powinien sprawić większego problemu. Popularne są dziś bransoletki z zawieszkami o różnym kształcie. Jeżeli dobrze znamy solenizantkę, będziemy w stanie o wiele lepiej dopasować charms – jeśli jednak nie mamy zbyt wiele wspólnego z osobą obchodzącą urodziny (bowiem na przykład przychodzimy do niej jako osoba towarzysząca), zawsze możemy pokusić się o klasyczną symbolikę, jaką jest piórko, aniołek czy koniczynka na szczęście. Oprócz biżuterii, doskonałym pomysłem są wszelkiego rodzaju plannery czy notatniki, w których solenizantka będzie mogła snuć plany na nadchodzącą przyszłość. Dopilnuj, by okładkę zdobił wesoły nadruk lub motywacyjny tekst, a na pewno pozytywnie zaskoczysz świętującą osiemnastolatkę!

Prezent na 18 urodziny dla niego

Prezent na 18 dla chłopaka nie wymaga od nas takiej drobiazgowości – warto pójść w nieco żartobliwą stronę, zwłaszcza gdy solenizant uwielbia niestandardowe prezenty i żarty. Jednym z ciekawych pomysłów na prezent z okazji osiemnastych urodzin jest bawełniana poduszka z nadrukiem przypominającym dowód dojrzałości i zdjęciem świętującego. Równie kreatywny jest zestaw do wina czy własny zestaw złożony z karafki i sześciu ścianek z kreatywnym grawerem. Tego rodzaju prezent z pewnością zostanie zapamiętany na długo!

 

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *