poniedziałek, 11 grudnia, 2023
Polecamy

Dodatkowa gotówka na nieplanowane wydatki

Zdarzają się sytuacje, w których trzeba szybko zdobyć pieniądze. Większość osób nie ma jednak własnych oszczędności, z których można by było opłacić nieplanowany remont lub zakup samochodu w związku ze znalezieniem atrakcyjnej okazji.

  1. Trzy największe zalety kredytów gotówkowych
  2. Cztery kroki do uzyskania kredytu gotówkowego
  3. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Na szczęście nie musisz rezygnować z realizacji swoich marzeń, bo na ten cel można wziąć kredyt gotówkowy i otrzymać pieniądze na wskazane konto bankowe. Zanim jednak wypełnisz wniosek o kredyt, sprawdź, co musisz wiedzieć przed podpisaniem umowy, aby nie narazić się na ukryte opłaty.

Trzy największe zalety kredytów gotówkowych

Zainteresowanie kredytami gotówkowymi jest ogromna, a liczba składanych wniosków przez cały czas rośnie. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, szczególnie jeżeli zwróci się uwagę na to, że czasami banki oferują kredyty na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Dodatkowo przy kredycie gotówkowym nie musisz informować banku, na co chcesz przeznaczyć pieniądze. To, czy wydasz je na przyjemności, zainwestujesz na giełdzie czy po prostu przeznaczysz na opłacenie rachunków, jest tylko i wyłącznie twoją sprawą. Pozwala to ograniczyć formalności, jakie trzeba załatwić, aby można było otrzymać pożyczkę. O ile przy kredycie hipotecznym lub samochodowym klient musi dostarczyć wiele różnych dokumentów i zaświadczeń, to pożyczka gotówkowa przyznawana jest w dużo krótszym czasie. Warto jednak mieć na uwadze, że nie każdy kredyt jest opłacalny. Wiele osób popełnia błąd i podpisuje umowę z pierwszym bankiem, jaki zaproponuje im pożyczkę. O wiele lepsze warunki uzyskasz, jeżeli zaczniesz od skorzystania z rankingu kredytów gotówkowych, gdzie w jednym miejscu znajdziesz aktualne oferty sprawdzonych banków. Dzięki temu, że można dowolnie modyfikować parametry kredytu, każdy klient znajdzie tu dla siebie idealnie dopasowaną ofertę. Dotyczy to między innymi okresu spłaty (może on wynosić od trzech miesięcy do dziesięciu lat) oraz kwoty kredytu (od tysiąca do dwustu tysięcy złotych).

Cztery kroki do uzyskania kredytu gotówkowego

Jeżeli szybko potrzebujesz pieniędzy, na pewno ucieszy cię informacja, że tylko cztery kroki dzielą cię od uzyskania kredytu. Pierwszym z nich jest określenie kwoty i okresu, na jaki planujesz pożyczyć pieniądze (te informacje możesz podać na stronie wspomnianego rankingu), co zapewni ci dostęp do najlepszych ofert w danym momencie. Drugim krokiem jest wybranie tej, która będzie miała najlepsze warunki (szczególną uwagę powinieneś zwrócić na wysokość RRSO). Trzeci krok to nic innego jak wypełnienie krótkiego wniosku, w którym będziesz musiał podać numer dowodu, PESEL oraz inne dane. Przed jego wysłaniem upewnij się, że nie popełniłeś żadnej literówki. Na tym etapie bank przeanalizuje twój wniosek i podejmie decyzję, czy możesz otrzymać pieniądze. Najczęściej trwa to od kilku do kilkudziesięciu godzin. W przypadku pozytywnej decyzji pozostaje tylko czwarty krok, a więc podpisanie umowy. Efektem tego będzie wypłacenie pieniędzy na podane przez ciebie konto bankowe.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Osoby, które nie chcą dokładnie przeglądać umów (przypominamy, że warto to zrobić niezależnie od sytuacji) powinny skupić się na wybraniu kredytu gotówkowego z niskim RRSO. Skrót oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to całkowity koszt kredytu, jaki poniesie konsument, jeżeli zdecyduje się z niego skorzystać. Kredyt z niskim RRSO będzie bardziej opłacalny niż pożyczka, która teoretycznie ma niskie oprocentowanie, ale jednocześnie bank stosuje ukryte opłaty przy wypłacie pieniędzy.