niedziela, 1 października, 2023
Polecamy

Dojazdy do pracy w Warszawie. Czy się opłaca?

W ostatnich latach mieszkańcy mniejszych miejscowości podejmują pracę w większych aglomeracjach. Wśród najczęściej wybieranych jest stolica Polski. Na Warszawę stawiają choćby mieszkańcy Przasnysza, którzy do stolicy mają ok. 100 km. Czy praca w Warszawie się opłaca, biorąc pod uwagę koszty dojazdu i życia w stolicy? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Czy mieszkańcom Przasnysza opłaca się praca w Warszawie?

Wielu mieszkańcom Przasnysza dojazd do pracy w Warszawie wydaje się nierealny. Inni traktują to jako duże, trudne do zrealizowania zadanie. Na szczęście dzisiejsza infrastruktura drogowa i rozwinięty system komunikacji sprawiają, że praca w stolicy nie jest już problemem. Wszystko dlatego, że dojazd do Warszawy jest znakomicie zorganizowany i prosty.

Do stolicy można jeździć regularnie, korzystając z wygodnych połączeń autobusowych lub kolejowych. Dzięki temu można przemierzyć trasę w dość krótkim czasie. Można też oczywiście skorzystać z własnego środka transportu, jeśli samochód nie spala dużo paliwa. Praca w Warszawie może okazać się na tyle opłacalna, że dojazd do pracy nie będzie stanowić większego problemu.

Praca dla każdego w Warszawie – gdzie szybko się zatrudnić?

W Warszawie można pracować na różnych stanowiskach. Wybór jest ogromny, więc każdy powinien znaleźć stanowisko dla siebie. Na wiele z nich nietrudno się dostać. Zwykle zawody te wymagają podstawowych kwalifikacji i nie trzeba mieć specjalistycznego wykształcenia, aby się ich podjąć. Dość łatwo można dostać pracę np. w call center jako specjalista ds. obsługi klienta. Miesięczne wynagrodzenie w stolicy na tym stanowisku wynosi ok. 4600 zł brutto, podczas gdy w Przasnyszu jest to ok. 4000 zł brutto. Warszawa jest dużym rynkiem, więc rośnie zapotrzebowanie na pracowników w handlu i sprzedaży. Można pracować zarówno jako kasjer, jak i sprzedawca czy hostessa. W Warszawie na stanowisku kasjera można zarobić ok. 4000-4200 zł brutto, podczas gdy w Przasnyszu średnia miesięcznego wynagrodzenia wynosi ok. 3600 zł brutto.

Stolica Polski jest centrum logistycznym, więc wyróżnia się dużym zapotrzebowaniem na pracowników magazynowych, kierowców i pakowaczy. Jeśli chodzi o przeciętne miesięczne wynagrodzenie magazyniera, w Warszawie jest to ok. 4000 zł brutto. Na wysokość zarobków wpływa m.in. umiejętność obsługi poszczególnych sprzętów lub doświadczenie pracownika. W Przasnyszu na tym samym stanowisku zarabia się ok. 3600 zł brutto. Jeśli szukasz pierwszej pracy w stolicy, warto rozejrzeć się też za stanowiskiem w branży sprzątającej. To stosunkowo łatwa do podjęcia praca. W Warszawie sprzątaczka może zarobić ok. 4000 zł brutto miesięcznie. W Przasnyszu jest to kwota ok. 3600 zł brutto. W Warszawie znajduje się wiele firm oferujących zatrudnienie w branży sprzątającej.

Praca zdalna i praca hybrydowa – to może być dobre rozwiązanie

Jak widzisz, różnice w wynagrodzeniach między Warszawą a Przasnyszem są dość spore. W stolicy na tych samych stanowiskach można zarobić minimum kilkaset złotych więcej. W niektórych przypadkach różnica może być jeszcze większa (np. zawód lekarza czy prawnika). Pracując w Warszawie, mieszkańcy Przasnysza odczują znaczący wzrost dochodu w porównaniu z pracą na lokalnym rynku.

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na codzienny dojazd do Warszawy, jest praca zdalna lub praca hybrydowa. W przypadku pracy zdalnej nie trzeba będzie się pokazywać w biurze. Jeśli chodzi o pracę hybrydową, może wymagać pojawiania się w stolicy np. 2-3 razy w tygodniu, w zależności od umowy z pracodawcą. Taka elastyczność znacznie ułatwia godzenie życia zawodowego z prywatnym osobom dojeżdżającym z Przasnysza.

Praca w księgowości – opłaca się w Warszawie?

Warszawa to miejsce, w którym można rozwinąć skrzydła jako księgowa czy księgowy. To zawód, który świetnie prosperuje w stolicy. Można więc znaleźć sporo ofert na to stanowisko. Mnóstwo firm szuka specjalistów od analizy finansowej czy prowadzenia ksiąg. Sektor oferuje zatem atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego. Co ważne, zawód księgowego czy księgowej wykonywać można zarówno hybrydowo, jak i zdalnie.

Praca w księgowości w Warszawie jest niezwykle opłacalna. Może przynieść od 7000 zł do nawet 12 000 zł brutto miesięcznego przychodu – w zależności od miejsca zatrudnienia. Warto przeszukać oferty pracy na GoWork.pl, jeśli szukasz pracy w księgowości w stolicy.

 

praca-zdalna-w-lozku

 

artykuł sponsorowany