Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Jak prać jeansy?

Jeansy nosi każdy – z tym nie ma co polemizować. Sęk w tym, że tak, jak każde inne ubranie, tak samo i jeansy prać należy. Jak jednak się do tego zabrać? Na co zwrócić największą uwagę, kiedy chcemy wyprać jeansy? To pytania, na które wiele osób szuka odpowiedzi w sieci. Postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i napisać swego rodzaju poradnik dotyczący tego, jak prać jeansy. Rady oraz wskazówki, które są zawarte w tym tekście, z całą pewnością okażą się bardzo pomocne, jeśli chodzi o pranie jeansów. Dowiesz się m.in tego, jak prać czarne jeansy oraz tego, w jakiej temperaturze prać jeansy, aby dłużej zachowały swój kolor. Co zrobić aby uniknąć przetarć i czy jeansy można prać ręcznie? To także bardzo ważne kwestie, które poruszymy w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – od czego zacząć przygotowanie do prania jeansów?

Tak samo, jak w przypadku prania każdego innego elementu garderoby, tak i w przypadku jeansów należy się do tej czynności w odpowiedni sposób przygotować. Warto zacząć od określenia, tego, jakiego rodzaju spodnie jeansowe pierzemy – czy są one jasne, czy ciemne. Czy to nasze ulubione spodnie, czy też nie. Warto także zastanowić się, czy jest sens robić pranie ręczne i czy akurat te jeansy, które planujemy wyprać, można prać ręcznie a jeśli tak – to o czym musimy pamiętać. Przygotowanie się do prania jeansów ma znaczenie szczególnie w tedy, kiedy podejmujemy się prania niebieskich jeansów. W dużej mierze jest to związane z tym, że jeansy te zwyczajnie mogą zafarbować inne ubrania, które wrzucimy do pralki. Tym samym, na początku – jeśli chodzi o to jak prać jeansy – należy się zastanowić, czy chcemy prać je ręcznie, czy też wolimy wrzucić je do pralki.

Jak prać jeansy – najważniejsze zasady

Pranie jeansów w pralce wymaga przestrzegania kilku, bardzo prostych zasad. Po pierwsze, jeansy zawsze wrzucamy do pralki przewrócone na lewą stronę. Chodzi o to, aby prać dżinsy w taki sposób, aby jak najdłużej zachowały one swój oryginalny kolor. Przewracanie ich na lewą stronę z pewnością okaże się bardzo pomocne w tym aspekcie. To jednak nie wszystko. Warto przed wrzuceniem jeansów do pralki sprawdzić, czy nie ma nic w kieszeniach. Chusteczki czy papierki lub pieniądze mogą nie tylko zniszczyć spodnie, ale też np. uszkodzić pralkę. Najlepiej prać jeansy z opróżnionymi kieszeniami i przewrócone na lewą stronę. To jednak nie wszystko, o czym musimy pamiętać.

Temperatura w jakiej pierzemy jeansy – ustaw ją we właściwy sposób

Kolejną, bardzo ważną kwestią jeśli chodzi o pranie jeansów jest dopasowanie odpowiedniej temperatury. Spodnie jeansowe nie powinny być prane w za zimnej wodzie jak również nie może być ona za gorąca. Optymalna temperatura prania jeansów – jeśli chcemy prać spodnie jeansowe w pralce, powinna wynosić nie więcej, jak 40 stopni – podobnie jak ma to miejsce w przypadku prania takiej odzieży jak np. sukienki damskie Answear. Warto także zadbać o to, aby – szczególnie w przypadku ulubionych jeansów wybrać program dedykowany do delikatnych tkanin. Wówczas ryzyko występowania przetarć czy rozdarć jak również i utraty koloru, zostaje sprowadzone do absolutnego minimum. Decydując się na pranie w niskiej temperaturze naszych spodni, możemy być pewni, że po praniu będą one jak nowe – z pewnością nie straciły koloru ani też nie skurczyły się.

Jakich detergentów używać do prania jeansów?

Jeśli chcemy prawidłowo wyprać jeansy, musimy zadbać także i o to, aby użyć do tego celu odpowiedniego rodzaju detergentów. Warto zdecydować się na wysokiej jakości kapsułki do prania, które nie tylko chronią tkaniny przed utratą koloru, ale też bardzo głęboko czyszczą. Używając tego rodzaju detergentu do prania spodni jeansowych, mamy niemalże pewność, że nawet po kilku praniach, będą one wyglądały jak nowe.

Kiedy prać jeansy?

Ostatnią, choć wcale nie najmniej istotną kwestią jest to, kiedy powinniśmy prać jeansy damskie Answear. Z całą pewnością należy prać nowe jeansy – takie, które dopiero co kupiliśmy. Chociaż jeansy charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, przynajmniej co kilka dni – przy założeniu, że nosimy dane spodnie codziennie – należy je wyprać. Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością prania tych spodni – właśnie ze względu na ryzyko utraty koloru. Jeśli jednak będziecie postępować zgodnie z zamieszczonymi w powyższym artykule wskazówkami, miłośnicy jeansów z pewnością będą mogli się nimi cieszyć przez bardzo długi czas.

sukienki damskie Answear

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider